امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس ورزشی

یک نماینده مخالف استیضاح ترامپ از حزب دموکرات جدا می‌شود

یک نماینده دموکرات میانه‌روی کنگره آمریکا که از مخالفان سرسخت استیضاح دونالد ترامپ در این حزب است، قصد دارد از این حزب جدا شده و به حزب رقیب یعنی جمهوریخواه بپیوندد.
ترامپ: دموکرات‌ها استیضاح را به سلاح تبدیل کرده‌اند

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (شنبه) با بیان اینکه دموکرات‌ها قانون اساسی کشورش را "لگدمال" کرده و به جمهوری آن آسیب "غیر قابل جبرانی" وارد آورده‌اند، گفت آمریکایی‌ها به این موضوع اعتراض کرده و همین مساله انتخاب دوباره او در انتخابات ۲۰۲۰ را تضمین می‌کند.
واکنش بورس‌ها به انتخابات انگلیس

بورس‌های جهان در واکنش به اتفاقات آخر هفته، صعود نیرومندی را تجربه کردند.
فرایند استیضاح ترامپ رسمیت یافت

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب لایحه استیضاح دونالد ترامپ این لایحه را برای رای‌گیری به صحن علنی این مجلس فرستاد. بنابر قوانین کنگره، رای‌گیری در کمیته قضایی نخستین گام قانونی برای به رای گذاشتن لایحه استیضاح در صحن علنی مجلس نمایندگان است که انتظار می‌رود طی روزهای آینده روی دهد.
ترامپ: استیضاح احمقانه به انتخاب دوباره من کمک می‌کند

دونالد ترامپ در واکنش به اقدام دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا که طرح حقوقی استیضاح ارائه داده و او را به "سوء استفاده از قدرت" و "مانع‌تراشی در تحقیقات کنگره" متهم کردند، گفت: این‌ها شکار موهومات است!
هیلاری کلینتون در جایگاه نخست در میان رقبای دموکرات

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، چنانچه هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد ‌شود، در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها جزو پیشتازان قرار می‌گیرد.
پیروزی برای نتانیاهو؛ مخالفت لیکود با انتخابات درون حزبی پیش از دور سوم انتخابات اسرائیل

حزب لیکود با انتخابات زودهنگام درون حزبی برای تعیین نامزدهای سمت ریاست این حزب پیش از دور سوم انتخابات کنست مخالفت کرد؛ اقدامی که می‌تواند پیروزی برای بنیامین نتانیاهو، مقابل جدعون ساعر، رقیب او در ریاست حزب لیکود باشد.
چهل‌ و دومین تظاهرات مخالفان همزمان با مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات الجزایر

در حالی که مخالفت الجزایری‌ها با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از برکناری تمامی چهره‌های دولت قبلی ادامه دارد، اولین مناظره میان کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور یک هفته پیش از انتخابات برگزار شد.
نخست‌وزیر فنلاند کناره‌گیری کرد

پس از آنکه حزب "مرکز" فنلاند در ائتلاف پنج حزبی حاکم اعلام کرد دیگر به نخست‌وزیر اعتمادی ندارد، این رهبر سوسیال دموکرات امروز (سه‌شنبه) کناره‌گیری کرد.
مهلت ۱۵ روزه پارلمان عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی

سایت شبکه سومریه نیوز سند صادره از سوی رئیس پارلمان عراق را منتشر کرد که در آن به برهم صالح ۱۵ روز مهلت داده شده تا نامزد نخست‌وزیری را معرفی کند.
تعویق جلسه پارلمان عراق درباره بررسی قانون جدید انتخابات

پارلمان عراق از تعویق جلسه امروز (سه شنبه) خود تا اطلاع ثانوی خبر داد این جلسه به رأی گیری درباره قانون جدید انتخابات اختصاص داشت.
پیشتازی چشمگیر رئیس‌جمهوری کنونی نامیبیا در انتخابات

شمارش دو سوم آرای انتخابات ریاست جمهوری نامیبیا از پیشتازی چشمگیر هاگه گینگوب، رهبر کنونی این کشور جنوب آفریقا حکایت دارد.
ترامپ از درخواست عدم مداخله در انتخابات انگلیس "مطلع" است

به گفته یک مقام آمریکایی،‌ دونالد ترامپ "به خوبی" از درخواست بوریس جانسون برای دور ماندن از انتخابات بریتانیا در جریان سفر آتی به لندن برای شرکت در نشست ناتو "مطلع" است.
ائتلاف آبی- سفید: به نتانیاهو اعتماد نداریم/ وحدت با او به پایان رسیده است

یک مقام ارشد در ائتلاف سفید- آبی گفت: موضوع وحدت با بنیامین نتانیاهو به پایان رسیده و رهبران این ائتلاف به او اعتماد ندارند.
عبدالله عبدالله بار دیگر استقلال کمیسیون انتخابات را زیر سوال برد

رئیس اجرایی دولت افغانستان امروز چهارشنبه در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشت: "کمیسیون انتخابات به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند، استقلال‌ آن زیرسوال رفته و نتیجه کارش مشروعیت ندارد."
دلیل برکناری مورالس از زبان رئیس سنای بولیوی

رئیس سنای بولیوی اظهار کرد، برکناری اوو مورالس از قدرت به دلیل خیانت افراد مورد اعتمادِ او و اشتباهات حزبش و همچنین "مست شدن عده‌ای از قدرت" صورت گرفت.
دادستان کل اسرائیل: نتانیاهو مجبور به کناره‌گیری نیست
پس از اعلام جرم رسمی

دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم که در چند پرونده فساد رسما متهم شده، مجبور به کناره‌گیری از سمت خود نیست.