بریتانیا پشت رییس موقت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را خالی کرد!

وزنه برداری بریتانیا نشان داد به رییس موقت فدراسیون جهانی اعتماد ندارد و او را برای نامزدی در انتخابات پیش رو معرفی نکرد.
بریتانیا پشت رییس موقت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را خالی کرد!
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۰:۴۴ |
کد خبر : ۱۱۹۵۹ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، و به نقل از Inside the games، مایکل ایرانی، رییس موقت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نمی‌تواند در انتخابات پیش رو این فدراسیون شرکت کند. ایرانی که ملیت بریتانیایی دارد، باید  برای کاندیداتوری از سوی فدراسیون وزنه برداری کشور خود معرفی می شد اما فدراسیون بریتانیا  از او حمایت نکرد و دو نفر دیگر را برای کاندیداتوری در پست های نایب رییس اول، نواب رییس  و هیات اجرایی معرفی کرد.
 

مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری بریتانیا در واکنش به این اقدام گفت: این کار بی احترامی به ایرانی و یا برخورد شخصی با او نیست بلکه این تصمیمی است که هیات رییسه ما گرفت. ما معتقدیم تمام افراد باید در فدراسیون جهانی وزنه برداری باید تغییر کنند  و فدراسیون جهانی وزنه برداری به افراد جدید، با اخلاق  و مهارت متفاوت نیاز دارد که بتوانند که به ورزشکاران سود برسانند.

همچنین در حالی که تایلند به دلیل دوپینگ متعدد ورزشکاران در تعلیق به سر می برد اما نایب رییس تایلندی فدراسیون جهانی برای ریاست اعلام  نامزدی کرده است و خواستار حمایت کشورها از خود شده است.

کلمبیا نیز که سال گذشته دوپینگ سه ورزشکار آن مثبت شد بنابراین خطر محرومیت از المپیک توکیو این کشور را تهدید می کند. از این رو تصمیم گرفت لیست نامزدهای خود را ارسال نکند. 

روسای فدراسیون های چین و آلمان هم برای انتخابات کاندیدا شده اند.

انتخابات فدراسیون جهانی قرار است ۲۶ و ۲۷ مارس ( ۶ و ۷ فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید