امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

انتخاب عجیب وزنه‌برداری ایران در معرفی کاندیدای انتخابات کمیسیون ورزشکاران IWF

فدراسیون وزنه‌برداری در حالی گزینه‌های خود را برای حضور در انتخابات کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی اعلام کرد که انتخاب نمانیده مرد ایران بسیار عجیب بود.
انتخاب عجیب وزنه‌برداری ایران در معرفی کاندیدای انتخابات کمیسیون ورزشکاران IWF
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۰:۰۵ |
کد خبر : ۱۰۸۱۶ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) قرار است انتخابات کمیسیون ورزشکاران را برگزار کند و از کشورها خواسته بود یک وزنه‌بردار مرد و یک وزنه‌بردار زن به عنوان کاندیدا معرفی کند.

فدراسیون وزنه‌برداری هم اعلام کرد که سیده الهام حسینی نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی و حافظ قشقایی اولین مدال آور وزن ۵۵ کیلوگرم بعد پیروزی انقلاب، برای نامزدی در کمیسیون ورزشی فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی شدند.

حافظ قشقایی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ توانست مدال نقره دوضرب را بگیرد که البته این مدال در جای خودش بسیار ارزشمند است اما نکته این است ما قهرمانان المپیکی داریم که چهره‌های شناخته شده  در سطح جهان هستند که می‌توانستند گزینه خوبی برای نامزدی در این انتخابات باشند.

طبق اعلام فدراسیون جهانی ورزشکارانی که  المپیک لندن یا ریو  حضور داشتند  و وزنه‌برداران حاضر در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، قهرمانی قاره‌ها ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ و المپیک جوانان ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۸  می‌توانند کاندیدا شوند اما باید سابقه دوپینگ نداشته باشند و حداقل از توانایی مکالمه به زبان انگلیسی برخوردار باشند.

بهداد سلیمی قهرمان المپیک لندن، کیانوش رستمی قهرمان المپیک ریو و نایب قهرمان المپیک لندن، نواب نصیرشلال نایب قهرمان المپیک لندن، سجاد انوشیروانی نایب قهرمان المپیک لندن که در سطح وزنه برداری جهان برای خود اسم و رسمی دارند می‌توانستند به عنوان گزینه معرفی شوند. علی هاشمی هم با وجود این که مدال المپیک ندارد اما دو مرتبه قهرمان جهان شده و چهره شناخته شده‌ای است و می‌توانست به عنوان گزینه معرفی شود اما اکنون مشخص نیست فدراسیون وزنه‌برداری بر چه اساسی چنین انتخابی را انجام داده است؟

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید