امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲

غلامرضا جعفری نایب رئیس انجمن جهانی ورزشها و بازیهای سنتی شد

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی کشور به عنوان نایب رئیس انجمن جهانی ورزش‌ها و بازیهای سنتی انتخاب شد تا یک کرسی مهم در این نهاد بین المللی نصیب کشور ایران شود.
غلامرضا جعفری نایب رئیس انجمن جهانی ورزشها و بازیهای سنتی شد
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۰ |
کد خبر : ۱۰۲۲۳ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، پس از برگزاری انتخابات انجمن جهانی ورزش‌ها و بازیهای سنتی (ITSGA)، گی ژائوئن رئیس این انجمن از فرانسه غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی را به عنوان نایب رئیس خود در قاره آسیا برگزید.

بدین ترتیب پره لاوگا از اسپانیا (قاره اروپا)، غلامرضا جعفری از ایران(قاره آسیا)، جوزف رشیدی سالومو از کنگو( قاره آفریقا)و ویلفردو چائو از پرو(پان آمریکن)  به عنوان چهار نایب رئیس جهانی این انجمن برگزیده شدند و ورزش ایران صاحب یک کرسی جهانی شد.

پیش از این جعفری با کسب اکثریت آرا به عنوان عضو شورای جهانی ITSGA انتخاب شده بود. او همچنین به عنوان یکی از هفت عضو کمیته اجرایی ITSGA صاحب جایگاه شده است.

انجمن جهانی ورزشها و بازیهای سنتی در سال ۲۰۰۹ و در اسپانیا تاسیس شده است که توسعه و احیای ورزشها و بازیهای سنتی در سراسر جهان از مسئولیتهای اصلی آن است. ITSGA  همچنین از سوی یونسکو برسمیت شناخته می شود و با این نهاد بین المللی در حفظ ورزشها و بازیهای سنتی به عنوان یک میراث مهم فرهنگی همکاری دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید