امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰

اختلاف نظرها را با تعامل برطرف می کنیم

نایب رئیس ستاد شورایاری‌ها از حل اختلاف نظرها با تعامل خبرداد.
اختلاف نظرها را با تعامل برطرف می کنیم
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۱:۲۴ |
کد خبر : ۸۱۴۲ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید آرش حسینی میلانی، درباره نامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور به سران سه قوه و وزیر کشور مبنی بر عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اظهارکرد: هم‌اکنون در حال تدارک انجام برگزاری انتخابات شورایاری‌ها هستیم که بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر برای مشارکت در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند و تا چند روز دیگر بحث تایید صلاحیت داوطلبان نهایی می‌شود. 

وی با بیان اینکه انتخابات پیش‌ روی شورایاری‌ها برای تشکیل پنجمین دوره آن است و قدمتی ۲۰ ساله دارد، اظهارکرد:از نظر استناد قانونی مجوز تشکیل انجمن‌های محلی در قانون «تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور» آمده است و شورای شهر نیز برای برگزاری آن مصوبه و مجوزهای لازم از سوی هیات دولت اخذ کرده است. 

نایب رئیس ستاد شورایاری‌ها ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم در دیدارها و تعاملاتی که با دوستان خواهیم داشت، اختلاف نظرهای پیش آمده را برطرف و زمینه مشارکت هرچه بیشتر در انتخابات شورایاری‌ها را فراهم کنیم.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: شورای شهر تهران با رعایت ملاحظات قانونی، انتخابات دوره پنجم شورایاری‌ها را در زمان مقرر برگزار خواهد کرد و برای برپایی هرچه بهتر این انتخابات برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

حسینی میلانی تاکید کرد: شورای شهر تابع قانون است و برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را قانونی می‌دانیم. 

وی با یادآوری اینکه شورایاری انجمنی غیردولتی، غیرسیاسی، داوطلبانه و خودگردان است،اظهارکرد: شورایاری‌ها یک ظرفیت بسیار مهم و راهبردی برای مدیریت هرچه بهتر شهر تهران هستند و تاکنون توانسته‌اند ثمرات خیر بسیاری در حل و فصل مشکلات و مدیریت بهتر شهر داشته باشند. 

این عضو شورای شهر در پایان گفت: ما باید به دنبال افزایش مشارکت مردم برای اداره بهتر شهر باشیم و شورایاران می‌توانند حلقه واسط مدیریت شهری و مردم باشند. به همین دلیل همه دستگاه‌ها باید به دنبال تقویت شورایاری‌ها و نه تضعیف آن‌ها باشند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید