امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
جلسه شورای شهر تهران

بررسی دقیق صلاحیت‌ها در انتخابات شورایاری‌ها

رئیس شورای شهر تهران به هیئت‌های نظارت توصیه کرد در جریان بررسی صلاحیت‌ها حداکثر مراقبت را داشته باشند
بررسی دقیق صلاحیت‌ها در انتخابات شورایاری‌ها
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۴ |
کد خبر : ۸۰۴۵ |
اجتماعی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن هاشمی در جلسه شورای شهر اظهار داشت: شب گذشته مهلت ثبت نام در انتخابات شورایاری‌ها به پایان رسید و نزدیک به دوازده هزار نفر از شهروندان تهرانی، به عنوان داوطلب یا امیدوار در این انتخابات ثبت نام کردند.
 
وی در ادامه به اعلام آماری از میزان مشارکت در ثبت نام انتخابات شورایاری‌ها پرداخت و گفت: از مجموع کاندیدا‌های ثبت نام شده، سهم زنان به ۲۵ درصد رسیده است که نشان از حساسیت بانوان در مشارکت‌های اجتماعی دارد. نکته‌ای که مهم است حضور جوانان بود که طبق آمار اعلام شده مشارکت شهروندان زیر ۴۰ سال، ۴۰ درصد و زیر ۳۰ ساله‌ها ۱۴ درصد دواطلبان را تشکیل می‌دهند که جوانگرایی محسوسی در شورایاری هاست.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیئت‌های نظارت از آغاز ثبت نام، برای صرفه جویی در زمان فعالیت خود را شروع کرده بودند، گفت: در هفته جاری این هیئت‌ها باید مدارک کاندیدا‌ها را بررسی و نتیجه را اعلام کنند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: این نخستین انتخابات در ایران است که بصورت الکترونیکی و با همکاری وزارت کشور برگزار می‌شود که مقدمه‌ای برای الکترونیکی کردن سایر انتخابات است.
وی به اعضای هیئت نظارت توصیه کرد: در جریان بررسی صلاحیت‌ها حداکثر مراقبت بعمل آید تا حقی از شهروندان تضییع نشود و براساس سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری، تلاش شود که انتخابات شورایای با بیشترین شور و نشاط و مشارکت برگزار شود.
 
محسن هاشمی همچنین راهبرد شورای شهر تهران در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری را کیفی سازی این نهاد موثر و کاهش شائبه‌ها و ارتقای تصویر شورای محله در فضای عمومی شهر عنوان کرد و افزود: و در این راستا با حذف مولفه‌های رانتی، نظیر اهدا امتیاز طرح ترافیک به اعضای شورای محله، تلاش شد که نخبگان و نیرو‌های کیفی که انگیزه ایجاد تحول و ارتقا عملکرد نهاد شورایاری را دارند، تشویق به حضور در انتخابات شوند که خوشبختانه در فرایند ثبت نام این موضوع تا حدودی محقق شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید