امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۸
کلیات آیین نامه اجرایی انتخابات شورایاری تصویب شد

۴ ایراد به آیین نامه برگزاری انتخابات شورایاری

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران چهار ایراد وارده به آیین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری را قرائت کرد.
۴ ایراد به آیین نامه برگزاری انتخابات شورایاری
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۲:۴۰ |
کد خبر : ۷۸۳۹ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی اعطا صبح امروز در جریان بررسی کلیات آئین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها با اشاره به آئین‌نامه گفت: به نظر می‌رسد اگر نکاتی در آئین‌نامه اصلاح شود، کار به صورت دقیق‌تر پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه در این آئین‌نامه آمده است که اهم فعالیت‌ها زیر نظر معتمدین منطقه انجام می‌گیرد اما ساز و کار آن مشخص نیست. گفت: همچنین در این آئین نامه قید شده که اعضا نباید با کاندیدای شورایاری نسبت فامیلی داشته باشند در غیر این صورت رد صلاحیت می‌شوند. این آئین نامه قابل تفسیر است و برای حل این ابهام باید وضعیت فامیلی درجه بندی شود.

به گفته اعطا، در آئین نامه عنوان شده که می‌بایست هیأت اجرایی برگزاری انتخابات متشکل از دو هیأت منطقه‌ای و مرکزی تشکیل شود، که ساز و کار این هیأت اجرایی نیز مشخص نیست و معلوم نیست که با چه تعداد اعضا باید تشکیل شود. آیا این که عضو هیأت اجرایی می‌توانند همزمان در چند سمت باشد درست است؟

اعطا افزود: در رابطه با داوطلبانی که صلاحیت آنها تأیید نشده یا رد صلاحیت شدند نیز پیش بینی صورت نگرفته که باید این مساله حل شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه با رأی اکثریت آرا کلیات آئین نامه اجرایی برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به تصویب رسید و محسن هاشمی به شوخی گفت: اینجا معلوم شد که واقعاً ما ۲۱ نفر هستیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید