امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۴

بررسی انتخابات شورایاری‌ها در جلسه هفته‌ آتی شورای شهر

رییس شورای اسلامی شهر تهران از بررسی انتخابات شورایاری‌ها در جلسه هفته‌ آینده خبر داد.
بررسی انتخابات شورایاری‌ها در جلسه هفته‌ آتی شورای شهر
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۳ |
کد خبر : ۷۸۰۲ |
اجتماعی

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن هاشمی در میانه جلسه شورای اسلامی شهر تهران به دلیل شرکت در یک جلسه ، صحن را ترک کرد و ریاست جلسه را به ابراهیم امینی سپرد و با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که  امروز (یکشنبه‌) بحث ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه پر خطر روی میز بررسی شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت گفت‌: این موضوع مربوط به سال ۹۵ است که بعد از حادثه پلاسکو اعضای شورای اسلامی شهر تهران  قبلی مصوبه‌ای در خصوص ایمن سازی ساختمان‌های بلند مرتبه ارائه کردند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در این دوره نیز به مصوبه قبلی تاکید و مقرر شد که شهرداری تهران در مورد ایمن سازی ساختمان‌های بلند مرتبه لایحه‌ای بیاورد، در این باره خاطر نشان کرد: برای این که لایحه جامع تر باشد آن را به سه کمیسیون ارجاع دادیم که با این که بررسی‌های زیادی بر روی آن انجام شده بود، اما نتوانست نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر تهران را جلب کند و اعضا به کلیات آن رای مخالف دادند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با بیان این که کار سخت شد چرا که حالا باید لایحه به شهرداری باز گردد، در این باره توضیح داد: باید لایحه به شهرداری بر گردد با ترکیب جدید برای بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر تهران بیاید.

هاشمی در مورد ناآرامی‌های اخیر در شرکت بهره‌برداری مترو نیز با بیان این که هر گونه اختلال در سیستم حمل و نقلی مترو  با دو و نیم میلیون سفر در روز پسندیده نیست، یادآور شد: شهرداری می بایست در مورد این گونه مسائل روشنگری می‌کرد تا نگذارد تبعات این اخبار کذب و شایعات موجب بروز مشکلاتی شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پی ادغام شرکت "شهربان " و "حریم بان" در یگان انتظامی و اعلام این موضوع به سازمان‌ها و شرکتها   که موجب شد برخی‌ها در حفاظت از مترو دچار نگرانی‌هایی شوند، خاطر نشان کرد: این نگرانی ها کم کم دامنه دار شد و سبب بروز مشکلات و ناآرامی‌هایی شد، بهتر بود که در همان زمان اطلاع رسانی های لازم صورت می گرفت.

وی در مورد سرانجام برگزاری انتخابات شورایاری‌ها با اشاره به این که اساسنامه در فرمانداری در حال‌ بررسی است، گفت‌: امروز پیگیری‌های لازم صورت خواهد گرفت و به نظر می‌رسد که در جلسه هفته‌ آینده این مهم در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم در مورد آیین‌نامه‌ اجرایی برگزاری انتخابات  به جمع بندی برسیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در واکنش به اتفاقات اخیر روی داده در خصوص "نجفی" به مزاح گفت‌: این موضوع مردانه است و وقتی خبرنگاران خانم رفتند برایتان توضیح می‌دهم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید