امروز : پنج شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۰

کاهش سه ساله سن کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با کاهش سه ساله سن کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها از ۲۵ به ۲۲ سال موافقت کردند.
کاهش سه ساله سن کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۸ |
کد خبر : ۷۶۰۳ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آرش حسینی میلانی در یکصدو مین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص روند فعالیت ستاد شورایاری‌ها شهر تهران گفت: شاید علت بسیاری از بحث‌ها در خصوص شورایاری‌ها عدم ارائه گزارش کامل از فعالیت ستاد شورایاری‌ها در صحن علنی باشد چرا که این گزارشها بیشتر در جلسات مشورتی شورا ارائه شده است.

وی افزود: در طول ۲۱ ماه از فعالیت ستاد شورایاری‌ها اقدامات بسیاری در سطح شورایاری‌ها انجام شده اقداماتی همچون اصلاح رویه‌ها، تخصص گرایی، توجه بیش از بیش به مسائل محله‌ای که همگی در همین مدت محقق شده است. همچنین تلاش شده ارتباط شورایاری‌ها و شورای اسلامی شهر تهران به عنوان نیروی مشورتی در قبال مناسب قرار گیرد.

میلانی ادامه داد: در خصوص اصلاح اساس نامه جلساتی بسیاری برگزار شده و در همین خصوص نظر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا خواسته شده که بر همه موضوعات اولا است. ما محدودیت به لحاظ زمانی با توجه به برگزاری انتخابات مجلس در اواخر سال داریم و با توجه به نیاز برای اصلاحات مختصر در اساس نامه و لزوم بررسی این اصلاحات در صحن علنی شورا به عنوان مقدمه‌ای جهت تدوین آئین نامه انتخابات شورایاری‌ها باید این موضوع به صورت دو فوریتی در صحن شورا مورد بررسی قرار دهیم.

وی تاکید کرد: بی تردید هر چه این موضوع سریع‌تر در روند بررسی قرار گیرد با توجه به شرایط موجود امکان انجام اصلاحات اساس‌نامه مهیا می‌شود و اگر این موضوع به کندی پیش برود قطعاً برابر زمانبندی پیش بینی شده نمی‌توانیم انتخابات را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در خصوص مدرک تحصیلی کاندیداها نیز شورا تاکید داشت که حداقل شرط مدرک تحصیلی دیپلم باشد و این پیشنهاد ارائه شد اما نهایتاً بر اساس آنچه که از پیش تعیین شده بود برای کاندیداهای این انتخابات حداقل سواد خواندن و نوشتن مورد تأیید قرار گرفت.

 

به گزارش ایسنا، در ادامه محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای شهر تهران نیز گفت: انتخابات شورایاری‌ها باید در انتهای دوره قبلی شورا برگزار می‌شده موضوع اصلاحات اساسان‌نامه شورایاری که توسط میلانی به کمیسیون فرهنگی ارائه شده یک ماه پیش از عید نوروز انجام شده و ستاد شورایاری‌ها برای گرفتن نظر کمیسیون فرهنگی شورا اقدام کرده و مقرر شده که در اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه انتخابات برگزار شود.

همچنین مقرر بود آئین نامه انتخابات شورایاری‌ها تدوین و به صحن شورا ارسال شود که تا زمانی اصلاحات اساس‌نامه انجام نشود بررسی آئین‌نامه امکان پذیر نیست.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بعد از بحث و بررسی این طرح و تصویب کلیات آن در تغییر یکی از بندها با هدف جوان گرایی کاهش سن کاندیداهای شورایاری‌ها از ۲۵ سال به ۲۲ سال با ۱۴ رأی موافقت و سقف سنی ۷۵ سال را نیز برای کاندیداهای شورایاری‌ها تعیین کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید