بی قانونی در انتخاب شهردار رشت صدای دلسوزان و مردم را در آورد

احزاب اصلاح طلب گیلان طی نامه ای به وزیر کشور خواستار اجرای دقیق و بدون مماشات قانون شدند.
بی قانونی در انتخاب شهردار رشت صدای دلسوزان و مردم را در آورد
شنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۸ |
کد خبر : ۶۸۴۶ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، در این نامه که به امضا مسولان 14 حزب اصلاح طلب فعال در استان گیلان رسیده، خطاب به رحمانی فضلی آمده است: شهر رشت جز 15 شهر بزرگ کشور است که علاوه بر سایر شهرهای استان گیلان نحوه اداره امور اجرایی آن برای بسیاری از شهرهای کشور الگو قرار می گیرد. در عین حال مشکلات فعلی و آتی شهر رشت، لزوم انتخاب مدیری توانمند که حداقل شرایط مورد اشاره در مصوبه مورخ 25 آذرماه سال جاری را داشته باشد مورد تاکید قرار می دهد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: علی رغم احترامی که برای گزینه منتخب شورای اسلامی شهر رشت قائل هستیم بررسی سوابق ایشان نشان دهنده آن است که وی تاکنون آزمونی در مدیریت شهری حتی در سطح شهرهای کوچک نداشته و همچنین تاکنون در هیچ جایگاه اداری همطراز با شهرداری رشت، کمترین تجربه ای کسب نکرده که این امر می تواند برای شهر رشت که در گذشته با بحران های گوناگونی (نظیر برف سنگین سالهای 83،86،92 و موضوع ساماندهی پسماند و شیرابه سرابان و غیره) مواجه بوده و احتمال تکرار آنها با بوجود آمدن بحران های جدیدی برای آن وجود دارد، مخاطرات بزرگی ایجاد کند.

در انتهای این نامه آمده است: درخواست می نمائیم تاکید فرمایند مصوبه مورخ 25/9/1397 هیات محترم وزیران با دقت و بدون هیچگونه مماشاتی اجرا شود. تا در این چارچوب از تضییع حقوق مردم شهر جلوگیری گردد.

این نامه را شعبه استانی احزابی مانند مجمع نیروهای خط امام استان ،مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم،خانه کارگر ،حزب همبستگی، حزب مجمع فرهنگیان، مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی، مجمع زنان اصلاح طلب، سازمان عدالت و آبادی ایران اسلامی ، انجمن اسلامی مهندسان،حزب اسلامی کار،حزب مردمسالاری و مجمع اسلامی مهندسین گیلان به امضا رسانده اند.

«آئین نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهرداری» شرایط عمومی احراز صلاحیت سمت شهرداری از جمله تحصیلات مرتبط و میزان سوابق را معین می کند. بر اساس این آئین نامه فردی که به عنوان شهردار شهرهایی با جمعیت 500 هزار الی یک میلیون نفر انتخاب می شود، باید دارای 9 سال سابقه مدیریت میانی باشد. مدیریت میانی بر اساس مصوبه شماره 57095 شورایعالی اداری کشور به پست های مدیرکل و معاون مدیرکل گفته می شود.

این در حالی است که شهردار منتخب شورای شهر رشت تنها مدت 5 سال رئیس اداره تدارکات و بازرگانی مجتمع دخانیات بوده است. که بر اساس قانون سمت وی مدیریت به شمار نمی رود. همین مساله موجب مناقشه بین جریان های سیاسی استان گیلان شده و فضای این استان و بخصوص شهر رشت را ملتهب کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید