امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۱

آغاز ثبت نام دانش آموزان تهرانی برای کاندیداتوری در انتخابات «شهردار مدرسه»

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از آغاز ثبت نام دانش آموزان مدارس پایتخت برای کاندیداتوری در بیستمین دوره انتخابات «شهردار مدرسه» خبر داد.
آغاز ثبت نام دانش آموزان تهرانی برای کاندیداتوری در انتخابات «شهردار مدرسه»
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۴:۲۹ |
کد خبر : ۶۳۴۳ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مرتضی توکلی با اشاره به رویکرد گسترش مشارکت دانش آموزان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، گفت: این طرح ضمن شخصیت بخشیدن به دانش‌آموزان با تأکید بر اهمیت آنان به عنوان آینده سازان جامعه، آنان را از طریق بر عهده گرفتن وظایف مشخص گروهی، نسبت به تمرین مهارت های اجتماعی و فعالیت های مشارکت پذیر آماده می سازد.

وی اعلام کرد: بیستمین دوره انتخابات شهردار مدرسه تا پایان آبان ماه جاری در 440 مدرسه مقطع متوسطه دوره اول مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران و نواحی 1 و 2 شهر ری برگزار می شود.

توکلی، آشنا شدن دانش آموزان با حقوق، وظایف و مسئولیت های شهروندی، یادگیری تصمیم گیری جمعی ، آشنایی با مفهوم انتخابات و شرایط انتخاب شوندگان و همچنین آشنایی با سرفصل های فعالیت و ماموریت مدیریت شهری را از دیگر اهداف طرح شهردار مدرسه برشمرد.

وی مراحل قبل از انتخابات طرح شهردار مدرسه را شامل انعقاد تفاهم نامه بین مناطق 22 گانه شهرداری با ادارات آموزش و پرورش مناطق، انعقاد تفاهم نامه با مدارس مجری طرح، آگاه سازی دانش آموزان نسبت به جزئیات این طرح، اعلام شرایط داوطلبین برای کاندیداتوری توسط مربی پرورشی، ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری و تبلیغات توسط کاندیداها از یک هفته قبل تا یک روز قبل از انتخابات اعلام کرد.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به فرآیند تشکیل تیم اجرایی و ثبت نام داوطلبان گفت: پس از تشکیل تیم اجرایی انتخابات، ثبت نام داوطلبان شهردار مدرسه و معاونین توسط نماینده تیم اجرایی انجام می شود و پس از تکمیل فرم های خود ارزیابی توسط دانش آموزان، تیم اجرایی ظرف مدت یک هفته پس از اتمام ثبت نام، نسبت به دگر ارزیابی و اعلام نتیجه اقدام می کند.

بر اساس گزارش شهرنوشت، وی خاطرنشان کرد: بر اساس شرایط این دوره از انتخابات شهردار مدرسه، آن دانش آموزانی که حدنصاب نمرات ارزیابی ها را کسب کرده باشند واجد شرایط احراز برای کاندیداتوری، شناخته شده و دانش اموزان می توانند از بین این افراد ، یک نفر را به عنوان شهردار مدرسه انتخاب کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید