امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
اختصاصی / وقتی که معلولی نمی تواند سوار مترو شود

ایستگاه‌های مترو هنوز برای معلولین مناسب سازی نشده است

هر چند مسئولین مترو تهران از مناسب سازی خط مترو تهران برای استفاده همه اقشار جامعه سخن به میان می آورند ولی هنوز هم شاهد این هستیم که اعمال سلیقه برخی از مدیران ایستگاه های مترو باعث ایجاد مانع برای استفاده همه اقشار جامعه و بخصوص معلولین شده است.
ایستگاه‌های مترو هنوز برای معلولین مناسب سازی نشده است
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۲:۲۷ |
کد خبر : ۶۳۱۴ |
اجتماعی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، صبح امروز در ایستگاه تهرانپارس مسافران مترو شاهد صحنه‌ای بودند که فرد معلولی که با ویلچر خود را به زحمت به مترو رسانده  و پشت گیت کارت زنی مترو گیر کرده بود و نمی توانست از حق مسلم خود برای سوار شدن به مترو استفاده کند دچار شوک شده بودند.

این فرد در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: همیشه صبح‌ها از ایستگاه مترو تهرانپارس برای رسیدن به محل کار خود استفاده می‌کردم و در روزهای اول استفاده از این خط امکان گذشتن از گیت به دلیل اینکه از ویلچر استفاده می‌کنم وجود نداشت و با صحبت‌هایی که با مدیر وقت  ایستگاه مترو تهرانپارس داشتم با افزایش فاصله این امکان برایم فراهم شد و چند ماهی به راحتی از مترو استفاده می کردم.

وی ادامه داد: ولی وقتی امروز از طریق آسانسور خود را به گیت بلیط زنی رساندم در کامل تعجب دیدم که با گذاشتن صفحات پلاستیکی سفید رنگ بر روی شیشه‌های درب گیت فاصله را کم کرده اند و من با ویلچر قادر به عبور از آن نیستم و الان دقایق زیادی است که منتظرم تا مشکل من حل شود.

این فرد افزود: متاسفانه ایستگاه‌های زیادی در شهر تهران وجود دارد که مناسب سازی برای همه افراد جامعه نشده است و ما معلولین را در نظر نمی‌گیرند و بعضا به خاطر اینکه فردی بدون زدن بلیط از گیت‌ها گذر نکند این اعمال سلیقه بدون استاندارد‌ها در ایستگاه‌های مترو توسط افراد لحاظ می‌شود و مانع استفاده برابر ما از خطوط مترو می‌شود.

وی در پایان از مسئولین مترو خواست که تمام ایستگاه‌ها و گیت‌های مترو برای استفاده تمام افراد جامعه مخصوص معلولین مناسب سازی شده تا این افراد در سطح شهر از این بیشتر به زحمت نیفتاده و از حق قانونی خود به راحتی استفاده کنند.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید