امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴

مشارکت۱۰میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از مشارکت ۱۰ میلیون دانش آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی خبر داد و گفت: نتایج این انتخابات تا پایان امروز اعلام می‌شود.
مشارکت۱۰میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۱۲:۱۹ |
کد خبر : ۶۳۰۹ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی رمضانی در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که در دبیرستان دخترانه وحدت منطقه ۷ تهران برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی امروز در سراسر کشور در حال برگزاری است و نتایج انتخابات در پایان امروز اعلام می‌شود گفت: این انتخابات با همکاری آموزش و پرورش و وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال انتخابات شوراهای دانش‌آموزی به صورت آزمایشی در برخی مدارس الکترونیکی برگزار می‌شود. تعرفه انتخابات به اندازه ۸۰درصد دانش‌آموزان توزیع شده و ۱۰ میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشارکت می‌کنند.


به گزارش ایسنا، عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که صبح امروز در مدرسه وحدت در منطقه ۷ تهران برگزار شد، با بیان اینکه در شهر تهران بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس کشور مشغول تحصیل هستند گفت: به منظور برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در ۴۱۰۰ واحد آموزشی صندوق های انتخابات تعبیه شده است.

وی افزود: یک میلیون برگه رای تعرفه صادر و بیش از ۴۰ هزار کارت شناسایی برای انتخابات شوراهای دانش‌آموزی توزیع کردیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه از جمله اهداف شوراها تحکیم و تعمیق ارزش‌ها و باورهای دینی، آموزه‌های سیاسی - اجتماعی و تقویت خودباوری و مسؤولیت پذیری است گفت: غنی‌سازی اوقات غیر رسمی مدارس از دیگر اهداف تشکیل شوراهای دانش‌آموزی است.

وی با اشاره به مدرسه محوری در شوراهای دانش آموزی گفت: انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس دولتی و غیردولتی برگزار می شود و بازرسان و ناظرانی بر روند انتخابات نظارت می‌کنند. بعد از پایان انتخابات، صندوق‌ها گشوده شده و نتایج انتخابات هر مدرسه، امروز اعلام می‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند