امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۳

ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف بررسی شورا

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران از قرار گرفتن "طرح تعارض منافع در شهرداری تهران" در صف انتظار ورود به شورا خبر داد.
ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف بررسی شورا
شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۰ |
کد خبر : ۶۱۴۲ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بهاره آروین، در مورد سرانجام بررسی طرح تعارض منافع در شهرداری تهران که براساس آن انتصابات فامیلی در شهرداری تهران ممنوع می‌شود گفت: تاکنون این طرح و ابعاد آن در جلسات مختلف بررسی شده و نهایتا یکشنبه هفته گذشته در جلسه مشترک با حضور اعضای کمیسیون حقوقی و برنامه و بودجه،  نهایی شد و در دستور کار هیات رئیسه قرار گرفت و در نوبت ورود به صحن قرار دارد، تا بتوانیم آن را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه در جریان بررسی این طرح به تعداد بندها افزوده شد، افزود: در روند بررسی این طرح، دیگر کمیسیون های تخصصی شورا نیز پیشنهاداتی را مطرح کردند که در طرح لحاظ شد و در قالب۱۸ ماده به صحن شورای شهر خواهد آمد.

آروین با بیان اینکه در طرح تعارض منافع بیان شده که بستگان مدیران ارشد در شهرداری امکان استخدام در دوره  تصدی وی را ندارند، گفت:  همچنین عقد قرارداد با شرکت‌هایی که بستگان مدیران ارشد شهرداری در آن‌ها سهامدار هستند، ممنوع خواهد شد و همچنین  در این طرح  برای اولین بار در خصوص سفرهای خارجی مدیران ارشد شهرداری شفافیت انجام می‌شود و تمام این سفرها به اطلاع مردم خواهد رسید .

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با بیان اینکه به پیشنهاد یکی از کمیسیون های تخصصی، "شفافیت در کمک‌های شهرداری تهران" نیز درقالب انتشار عمومی کمک‌های شهرداری تهران به کلیه نهادها و اشخاص حقوقی به بندها اضافه شد گفت: همچنین در مورد  بند "ممنوعیت معاملات دارای موقعیت تعارض منافع" پیشنهاداتی در خصوص ضمانت اجرا داده شد که برهمین اساس در قراردادهای شهرداری تهران اقرار امضا کنندگان به  مفاد این طرح باید گرفته شود تا شهرداری تهران در صورت بروز تخلف،  بتواند اختیار فسخ بدون پرداخت خسارت داشته باشد و حتی خسارت را از متخلفان دریافت کند ،یعنی تدابیری اندیشیده شده تا ضمانت اجرا این مصوبه از لحاظ حقوقی،اجرایی و... در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا، یک فوریت طرح  "تعارض منافع در شهرداری تهران" با 13 امضاء به صحن علنی آمد و با 17 رای موافق از 19 نفر حاضر در جلسه یک فوریتش به تصویب رسید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید