امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸
اختصاصی /

" حسن سیگارچی" شهیدی که حضور در جبهه را به تحصیل ترجیح داد

" حسن سیگارچی" ارتشی شهیدی که حضور در خط مقدم جبهه را به تحصیل در دانشگاه ترجیح داد و به مناطق عملیاتی جنوب کشور رفت و در تاریخ 29 فروردین سال 1361 به درجه رفیع شهادت رسید.
" حسن سیگارچی" شهیدی که حضور در جبهه را به تحصیل ترجیح داد
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۸:۵۴ |
کد خبر : ۵۳۶۳ |
اجتماعی

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شهید حسن سیگارچی، فرزند  حسین در فرودین سال 1339در تهران به دنیا آمد. او در خانواده‌ای متدین و صمیمی پرورش یافت و بزرگ شد. وی در خانواده بسیار کاری و دوست دار خانواده بود و در کارهای داخل و خارج خانه، به مادر پدر خود کمک می‌کرد و علاقه زیادی به درس خواندن داشت.

بعداز اتمام تحصیلات با نمرات عالی در مقطع دیپلم  فارغ التحصیل شد و علاقه زیاد برای ادامه تحصیل در دانشگاه داشت. لذا با شروع جنگ برای طی دوران مقدس سربازی به ارتش پیوست و داوطلب حضور در خط مقدم جبهه بود و برای دفاع از کشور در مناطق عملیاتی جنوب راهی جبهه‌های جنگ شد.

شهید حسن سیگارچی با توجه به اینکه فرزند اول خانواده بود هر زمان که برای مرخصی به تهران باز می‌گشت تمام و کمال در خدمت خانواده بود و در ایام مرخصی نیز در قنادی پدرش مشغول به کار می شد و در کارها کمک حال وی بود.

شهید حسن سیگارچی احترام به بزرگترها،  مخصوصا" احترام به پدر و مادر را سرلوحه خود قرار داده بود و برادران و خواهران خود را همیشه توصیه می‌کرد که رضایت پدرو مادر را جلب کنند. وی با خانواده فوق العاده مهربان بود و نماز اول وقت برایشان خیلی اهمیت داشت و در برگزاری مراسم های مذهبی بسیار فعال بودند.

این شهید والامقام یک ماه قبل از شهادتش درست در زمانی که  21 ماه از خدمت مقدس سربازی خود را طی کرده بود و پس از ماه ها حضور در خط مقدم جبهه و حضور در عملیات های مختلف به مرخصی آمد و گویی به وی الهام شده بود که این دیدار آخرین دیدار با خانواده خواهد بود خداحافظی کرد و از کل خانواده حلالیت طلبید.

سرانجام این شهید گرانقدر ارتش اسلام در ساعت 16:30 دقیقه روز 29 فروردین در عملیات فتح المبین و در تنگهء چذابه با اصابت ترکش دشمن بعثی به پهلویش مجروح شد و شدت جراحت این رزمنده دلیر اسلام به حدی بود که پس از اعزام به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر پاک حسن سیگارچی این شهید سرافراز میهن به تهران منتقل شد و در میان حضور پرشور مردم تهران  تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد. و امروز سی و ششمین سالگرد شهادت وی است.

 روحش شاد یادش گرامی باد

شهید حسن سیگارچی

ولادت: تهران فروردین 1339

شهادت: 29 فروردین 1361 در عملیات فتح المبین

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید