امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۳

برای تقویت بینایی زعفران بخورید

اگر شما چشم های ضعیفی داشته باشید احتمالا متوجه شده اید که حتی با وجود استفاده روزانه از عینک بینایی شما بهتر نمی شود و اگر شما مشکل را ریشه یابی نکنید بینایی شما ضعیف تر خواهد شد.
برای تقویت بینایی زعفران بخورید
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۲۱:۰۴ |
کد خبر : ۳۵۲۲ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، طبق مظالعات اخیر ممکن است راهکار طبیعی برای بهبود بینایی وجود داشته باشد.

اگر شما چشم های ضعیفی داشته باشید احتمالا متوجه شده‌اید که حتی با وجود استفاده روزانه از عینک بینایی شما بهتر نمی شود و اگر شما مشکل را ریشه یابی نکنید بینایی شما ضعیف تر خواهد شد. طبق مطالعات اخیر ممکن است راهکار طبیعی برای بهبود و تقویت بینایی وجود داشته باشد. امروز در نت‌نوشت شما را با زعفران آشنا خواهیم کرد.

 

مطالعات اخیر نشان داده است که زعفران می‌تواند به صورت کاملا طبیعی بینایی شما را بهبود بخشد. در این بررسی بیماران دژنراسیون ماکولا یا AMD (بیماری که شایع ترین علت کوری در افراد مسن است) که زعفران را در رژیم غذایی خود گنجانده اند با بهبود سلول ها و بینایی بهتر مواجه شده‌اند. آنها ۲۰ میلی گرم زعفران را به مدت سه ماه مصرف کرده‌اند و با نتایج شگفت انگیزی در بینایی خود مواجه شدند.

 

دکتر Silvia Bisti محققی که روی این بیماران کار می‌کند, اظهار داشت: به نظر می‌آید که این ادویه روی ژن‌هایی تاثیر می‌گذارد که وظیفه‌ی تنظیم اسید چرب غشای سلولی را بر عهده دارند و این امر سبب تقویت بینایی می‌شود. زعفران اغلب به عنوان یک ادویه در انواع غذاها استفاده می شود اما با توجه به یافته های جدید این ماده ممکن است در برنامه های درمانی به ویژه بیماران AMD قرار گیرد.

 

زعفران شامل آنتی اکسیدان کاروتنوئید می‌باشد که به عنوان کروسین و کروستین شناخته می‌شوند. فعالیت های ضد اکسیداسیون در کروسین بسیار قدرتمند است و می‌تواند از شکل‌گیری پراکسیداز لیپید جلوگیری کند (آسیب به بافت ها که می‌تواند موجب چندین بیماری شود). همچنین می‌توان تا حدی فعالیت های سوپراکسید دیس موتاژ (SOD) را ترمیم کند. SOD یکی از آنزیم های ضد اکسیداسیون در بدن است که سبب کاهش استرس اکسیداتیو در بدن می شود. این ادویه می‌تواند فعالیت های این آنزیم را در بیماران مبتلا به AMD بهبود بخشد.

بنابراین اگر شما احساس می کنید که بینایی شما نیاز به تقویت دارد با پزشک خود درباره ی مصرف مکمل زعفران مشورت کنید چرا که این ادویه می‌تواند نتایج خارق‌العاده ای به همراه داشته باشد.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید