امروز : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹

سو استفاده افراد سودجو از طریق جمع‌آوری کمک برای مردم زلزله‌زده

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: با توجه به اینکه افراد سودجو و کلاهبردار سعی دارند از هر فرصت و پیشامدی سوءاستفاده کرده و با اغفال هموطنان عزیز اهداف مجرمانه و سودجویانه خود را عملی نمایند، لذا با حادثه پیش آمده زلزله کرمانشاه به دنبال سوء استفاده از احساسات انسان دوستانه شهروندان هستند.
سو استفاده افراد سودجو از طریق جمع‌آوری کمک برای مردم زلزله‌زده
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۱۵:۱۱ |
کد خبر : ۳۴۵۵ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سرگرد مهدی شکیب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان حادثه زمین لرزه در استان‌های غربی کشور و ابراز همدردی با این عزیزان گفت: متاسفانه برخی از مجرمان سایبری از حسن نیت هموطنان سوء استفاده کرده و با راه اندازی گروه و کانال‌های مختلف در شبکه های اجتماعی به دنبال جمع آوری کمک‌های نقدی هستند. البته اکثر این گروه‌ها و کانال‌ها از سوی مجرمان سایبری راه اندازی شده اند.

 
وی ادامه داد: از هموطنان درخواست می شود کمک­های خود را از طریق سایت‌های معتبر، نهادهای رسمی و حساب­های بانکی معتبر که از طریق رسانه‌های عمومی از قبیل صدا و سیما و رسانه های کثیر الانتشار اعلام می گردد واریز نمایند و به هیچ عنوان وجهی را در راستای این دست تبلیغات که منشاء آن مشخص نیست به حساب کسی واریز نکنند.
 
رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری در نهایت از کلیه هموطنان درخواست کرد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir لینک مرکز امداد و فوریت های سایبری با همکاران ما در پلیس فتا درمیان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید