امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
یک منبع کرد فاش کرد؛

تمدید دوره ریاست بارزانی، پشت پرده برگزاری جلسه پارلمان کردستان عراق

یک مسئول کُرد اعلام کرد از سرگیری جلسات پارلمان اقلیم کردستان با هدف تمدید دوره کنونی، به تأخیر انداختن انتخابات و تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی است.
تمدید دوره ریاست بارزانی، پشت پرده برگزاری جلسه پارلمان کردستان عراق
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ - ۲۳:۱۷ |
کد خبر : ۲۵۴۲ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دیده‌بان پارلمان اقلیم کردستان عراق طی گزارشی درباره جلسه روز جمعه پارلمان گفت: دوره کنونی پارلمان ششم نوامبر به پایان می‌رسد و قرار بود کمیته انتخابات اقلیم کردستان مقدمات را برای برگزاری این انتخابات فراهم کند اما شرایط نشان می‌دهد که انتخابات در موعد مقرر برگزار نخواهد شد.

وی گفت: ازسرگیری جلسات پارلمان قبل از دو ماه از پایان دوره کنونی با هدف به تأخیر انداختن انتخابات ریاست اقلیم و تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی صورت گرفته است.

وی افزود: تلاش برای حل بحران کنونی درباره همه پرسی استقلال اقلیم کردستان نیز هدف بعدی برای ازسرگیری جلسات پارلمان است.

در همین راستا، جنبش "تغییر" جلسه روز جمعه پارلمان را "طنز و تمسخر" دانست.

امین بکر، نماینده این حزب گفت: پارلمان اقلیم کردستان با دستور یک حزب مشخص تعطیل و با دستور همان حزب فعالیتش ازسر گرفته شد.

وی گفت: جنبش تغییر خواهان به تأخیر افتادن همه پرسی و بررسی قانون ریاست اقلیم کردستان و بهبود حقوق کارمندان برای شرکت در جلسه شد اما حزب اتحاد دموکراتیک کردستان با این مسئله مخالفت کرد.

حزب جماعت اسلامی کردستان نیز با ازسرگیری جلسات پارلمان مخالفت کرد.

زانا سعید، نماینده این حزب گفت: ما از بیش از 19 ماه پیش برای ازسرگیری فعالیت پارلمان تلاش کردیم اما با برگزاری جلسه پارلمان برای دادن مشروعیت به تصمیمات حزبی که خارج از ساختمان پارلمان اتخاذ شده، مخالفیم.

وی افزود: تحریم جلسات پارلمان از سوی ما به خاطر این است که تصمیمات سرنوشت ساز باید در داخل خود پارلمان گرفته شود نه از سوی طرف‌هایی که اختیارات حقوقی ندارند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید