امروز : پنج شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴

حزب اردوغان خواستار برگزاری مجدد انتخابات در استانبول

حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه ۹ روز پس از برگزاری انتخابات و شکست این حزب در انتخابات شهرداری‌ها در استانبول درخواست برگزاری انتخابات مجدد در این شهر را مطرح کرده است.
حزب اردوغان خواستار برگزاری مجدد انتخابات در استانبول
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۸:۳۶ |
کد خبر : ۷۲۸۹ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری سی ان ان، علی احسان یاووز، معاون رئیس حزب عدالت و ترکیه بیان کرد: ما در اعتراضی فوق العاده و اضطراری از شورای عالی انتخابات می‌خواهیم که انتخابات محلی در استانبول مجددا برگزار شود.

این اظهارات پس از این مطرح شد که یک عضو شورای عالی انتخابات ترکیه اعلام کرد: این شورا درخواست حزب عدالت و توسعه مبنی بر بازشماری تمامی آرا در ۳۱ منطقه سراسر استانبول را رد کرده است.

یاووز گفت: من به حزب مردم جمهوری خواه نیز اعلام می‌کنم. ما همانند آنها طرفدار دموکراسی، جمهوریت و تضمین برگزاری انتخابات در فضای امن هستیم. ممکن است با یکدیگر رقیب باشیم. اینها زیبایی‌های دموکراسی است اما باید هر پیروزی براساس راه‌های مشروع انجام گیرد.

او افزود: در گوشه کنار استانبول جرایم برنامه ریزی شده و سازمان دهی شده برای مخدوش شدن آرا انجام گرفته است. ما از منابع موثقی این اطلاعات را به دست آورده‌ایم. برخی از خرابکاری‌ها نیز پیش از برگزاری انتخابات انجام گرفته است.

این مسئول حزب عدالت و توسعه در ادامه اظهاراتش افزود: تنها شمارش ۵۱ صندوق رأی هیچ معنی و مفهومی ندارد. این خرابکاری‌ها در تمام مناطق استانبول انجام گرفته است. ما نمی‌توانیم درک کنیم که شورای عالی انتخابات چگونه تصمیم گرفته که تنها ۵۱ صندوق بازشماری شود. اگر شورا با این درخواست مخالفت کند تردیدها درباره نتیجه انتخابات باقی خواهد ماند.

در انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس، حزب عدالت و توسعه در استانبول و آنکارا نتوانست به پیروزی دست یابد. پس از اعلام نتایج اولیه این حزب اعتراض کرد و خواستار باز شماری آرا شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید