امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۶

مایک پنس نحوه مدیریت انتخابات افغانستان را ستود

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با رئیس‌جمهوری افغانستان، مقام‌های انتخابات و نظامی افغانستان را برای مدیریت روند انتخابات پارلمانی ستود.
مایک پنس نحوه مدیریت انتخابات افغانستان را ستود
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۱۲:۰۴ |
کد خبر : ۶۳۰۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز شنبه وزارت کشور افغانستان بیش از ۱۹۰ مورد حادثه امنیتی همزمان با برگزاری اولین انتخابات پارلمانی از هشت سال پیش ثبت کرد. به گزارش رسانه‌های محلی افغانستان، این خشونت‌ها بیش از ۴۴ کشته و ۲۴۰ زخمی بر جای گذاشت و موجب شد تا در برخی مناطق رای‌گیری در روز یکشنبه هم برگزار شود.

کاخ سفید دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مقام‌های انتخاباتی و نظامی افغانستان را بابت رهبری و مدیریت روند انتخاباتی و همچنین آمریکا و نیروهای بین‌المللی را برای حمایت از دولت کابل ستود.  

در ادامه این بیانیه آمده است، میلیون‌ها تن از شهروندان افغان به رغم تلاش‌های طالبان برای ایجاد رعب و وحشت به پای صندوق‌های رای رفتند.    

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی افغانستان ماه نوامبر منتشر می‌شود. این انتخابات در واقع اولین رای‌گیری برای پارلمان افغانستان از سال ۲۰۱۰ بود. در سال ۲۰۱۶ انتخابات بر سر شرایط امنیتی ناپایدار در این کشور به تعویق افتاد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید