امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸

نامزد ترامپ برای دیوان عالی در کمیته قضایی سنا تایید شد

برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، با وجود اتهام‌های آزار و تعرض جنسی که علیه او مطرح شده، توانست تایید کمیته قضایی سنای آمریکا را بگیرد.
نامزد ترامپ برای دیوان عالی در کمیته قضایی سنا تایید شد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۶ |
کد خبر : ۶۱۴۳ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،‌ احتمال دارد که اف‌بی‌آی درباره اتهام‌های مطرح‌شده تحقیقاتی انجام دهد. همچنین احتمال دارد که رأی‌گیری برای تایید نهایی کاوانا در مجلس سنا به تاخیر افتد.

رأی‌گیری روز جمعه در مورد کاوانا یک روز پس از جلسه‌ای طولانی و جنجالی در کمیته قضایی انجام شد که طی آن کریستین بلازی فورد و برت کاوانا درباره اتهام تجاوز شهادت دادند.

فورد در این جلسه کاوانا را متهم کرد که در دوران نوجوانی‌ هنگام مستی قصد تعرض به او را داشته است. کاوانا به شدت این اتهام را رد کرد و خود را قربانی کشمکش‌های سیاسی دانست.

در جلسه کمیته قضایی سنا ۱۱ نفر از اعضای کمیته به برت کاوانا رأی مثبت و ۱۰ نفر رأی منفی دادند. همه رأی‌های موافق جمهوری‌خواه و همه رأی‌های مخالف دموکرات بودند.

پس از تایید در کمیته مربوطه، باید از همه سناتورها برای تایید یا رد انتصاب کاوانا رأی‌گیری شود.

جان کورنین، از جمهوری‌خواهان ارشد سنا به رویترز گفته است که آنها درباره تاخیر احتمالی در رای‌گیری برای تایید کاوانا رایزنی خواهند کرد.

این درخواست از طرف جف فلیک، یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه عضو کمیته قضایی مطرح شد که رأی‌گیری درباره قاضی دیوان عالی یک هفته به تاخیر افتد تا تحقیقات احتمالی لازم درباره اتهام‌های آزار و تجاوز از طرف او انجام شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید