امروز : یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۶

رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان ترکیه آغاز شد

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه امروز (یکشنبه) از ساعت ۸ صبح به وقت محلی (۹:۳۰ به وقت تهران) آغاز شد.
رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان ترکیه آغاز شد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۸ |
کد خبر : ۵۷۴۳ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی امروز یکشنبه 24 ژوئن در 180 هزار و 65 صندوق و با حضور 56 میلیون و 322 هزار و 632 واجد رای دهی٬ از ساعت 08.00 تا 17.00 در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رجب طیب اردوغان٬ محرم اینجه٬ مرال آکشنر٬ صلاح الدین دمیرتاش٬ تمل قره‌ملااغلو و دوغو پرینچک نامزدهای پست ریاست جمهوری ترکیه هستند.

مرال آکشنر٬ تمل قره‌ملااغلو و دوغو پرینچک به دلیل عدم حضور حزب متبوعشان در مجلس ترکیه با تامین شرط جمع آوری 100 هزار امضا توانستند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند.

همچنین برای اولین بار برای 17 هزار و 258 نفر از شهروندانی که به دلیل کسالت قادر به ترک بستر نیستند صندوق سیار ارسال خواهد شد.

فرایند رای دهی 3 میلیون و 49 هزار و 65 واجد شرایط رای دهی شهروند ترکیه ای مقیم خارج از کشور در 60 کشور دنیا 19 ژوئن با شرکت 1 میلیون و 486 هزار و 532 نفر به پایان رسیده است.

ممنوعیت فروش و عرضه مشروبات الکلی بین ساعات 06.00 تا 24.00 در روز رای گیری از جمله محدودیت های اعمال شده برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات در ترکیه است.

گفتنی است خبرگزاری آناتولی، نتایج انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه فردا را با دقت و سرعت به 13 زبان زنده دنیا لحظه به لحظه منتشر کرده و اخبار و نتایج این انتخابات را به صورت آنلاین و بلافاصله در اختیار مشترکين خود قرار خواهد داد.

آناتولی در جریان برگزاری انتخابات، وظیفه مهمی را بر عهده گرفته و پوشش بسیار فشرده ای را انجام خواهد داد. داده ها به سرعت منتشر شده و نتایج شمارش آرای صندوق‌های رای به همراه جدول و تابلوهای گرافیکی، مستقیما بر روی وب‌سایت ویژه این خبرگزاری قرار خواهد گرفت.

همچنین این خبرگزاری برای انتشار دقیق و سریع نتایج، تعداد خبرنگاران، پرسنل فنی و امکانات انتشار اخبار خود را در داخل و خارج از کشور افزایش داده و تمامی اخبار، نمودارها، جداول و نتایج لحظه به لحظه این انتخابات، در "secim.aa.com.tr/fa" منتشر خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید