امروز : سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد عروج شهدای قرآنی فاجعه منا برگزار شد

دومین سالگرد عروج شهدای قرآنی فاجعه منا در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزارو یاد و خاطره این شهدا گرامی داشته شد.
مراسم گرامیداشت دومین سالگرد عروج شهدای قرآنی فاجعه منا برگزار شد
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ - ۲۰:۴۲ |
کد خبر : ۲۴۸۰ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، عصر امروز دوشنبه دومین سالگرد شهدای قرآنی فاجعه منا شهید حاج فوائد مشعلی، شهیدحاج امین باوی، شهید حاج محمد سعید سعیدی زاده، شهید حاج آیت الله محمد حاجی حسنی کارگر، شهید حاج حسن دانش با حضور خانواده های شهدا، ایت عظام و جمعی از قاریان بین اللملی قرآن کشورمان برگزار و یاد و خاطره این شهدا با مداحی، ذکر مصیب و تلاوت قرآن، خاطره گویی و سخنرانی گرامی داشته شد.
علوی کارشناس علوم قرآنی و پژوهشگر در این مراسم با اشاره به این موضوع که ما این اتفاق را فاجعه و مصیبت نمی دانیم گفت: شهیدان ما در حج ، شهیدان زنده اند و این شهیدان در آخرت زندگی می کنند و فهم این موضوع نیاز به شناخت زندگی امام حسین (ع) است. و خداوند با این اتفاق ها به دنبال تایید دین اسلام است.
این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: این نوع اتفاق ها در طول اسلام بارها رخ داه است و تمام شواهد نشان از زنده بودن نهضت و انقلاب است و نشان از حرکت جامعه اسلامی رو به جلو و تایید کننده انقلاب است.
وی با اشاره به شهادت حججی در سوریه گفت: پس از فاجعه منا همه دنیا فهمیدند که در جهان دو اسلام وجود دارد ، اولی اسلام سقیفه و دومی ایلام غدیری و تا زمانی که ولایت اصل است، نباید غصه بخوریم و چیزهای ظاهری را ببینیم. انقلاب اسلامی نیز برای ملت ایران نیست بلکه برای آنان زمان است.
علوی ادامه داد: ولایت فقیه روح و مغز نظام است و فروپاشی در این نظام ممکن نیست و نباید غصه خورد.
وی درپایان با اشاره به اینکه ظهور حضرت مهدی (عج) نزدیک است افزود: با نگاه به علائمی که برای ظهور حضرت مهدی ذکر شده است می بینم که شواهد ظهور ایشان رخ داده است و شرایط ظهور ایشان فراهم شده است وفقط با چند علامت برای ظهورایشان فاصله داریم که اگر ظهور ایشان رخ ندهد به 200 یا 250 سال دیگر انتقال خواهد یافت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید