امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۸

سمن‌ها نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه هستند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران در سالروز گرامیداشت تشکل ها و مشارکت های اجتماعی گفت: معتقدیم هر کاری را که بتوانیم به مردم واگذار کنیم، به نفع جامعه است و مردمی که دولت یار و دولت ساز هستند، توسعه کشور را به همراه می آورند.
سمن‌ها نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه هستند
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۱۹:۵۴ |
کد خبر : ۲۴۵۹ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران، مهندس رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران در نشستی همزمان با سالروز تشکیل سازمانهای مردم نهاد با اعضای سمن ها، با تاکید نقش مردم در مشارکت و حضور برای خدمت در جامعه گفت: اگر قرار باشد کارها به صورت دولتی انجام پذیرد نتیجه ای ایده آل نخواهیم داشت بلکه تمام تلاش بر این است, سازمان های مردم نهاد و تشکل های غیر دولتی امور را برعهده گیرند تا بتوان نتایج بهتری را داشت.
وی با تاکید بر اینکه سمن‌ها، نماد و واسط مشارکت مردم هستند و مشارکت مردم بعنوان یکی از ظرفیت های بالا و اصلي ارتقاي سلامت، کاهش فقر و بي عدالتي در سلامت جوامع است گفت: نباید این موضوع را از یاد برد که مشارکت مردم در هر زمینه ای منجر به توسعه و رشد بوده و فعالیت های مردمی همواره نتایج بهتری را در مقایسه با فعالیت های دولتی دارد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران با تشریح اینکه شعار ما بر این است به افرادی کمک کنیم که به غیرازخدا هیچ کسی را ندارند اظهار داشت: استراتژی خیر به عنوان داروی بی‌بدیل ایران امروز است و با حضانت دادن به سازمان‌های مردم نهاد به این سمت حرکت می‌کنیم که از به فکر خود بودن به سمت خیر جمعی برویم تا از این توان و نیرو و مشارکت مردمی بتوان بهره کافی را برد.
قدیمی اضافه کرد: امروز باتوجه به مشکلات فراوان پیش رو ، اهداف بلندی داریم که برای تحقق این اهداف باید از ظرفیت تشکل های غیردولتی در جهت رفع مشکلات نهایت استفاده را ببریم .
وی در پایان بر لزوم  غیردولتی بودن و غیرسیاسی بودن سازمان مردم نهاد تاکید کرد و از سازمان های مردم نهاد خواست : در حوزه خود تخصصی‌تر، علمی‌تر، کارشناسانه‌تر و با مطالعه بیشتر کار کنند.
حجت نظری عضو شوراي اسلامي شهر تهران در ادامه به نقش سمن‌ها در ساماندهی آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در شورای شهر مبنا را بر بررسی جامع امور و بهره از تمامی ظرفیتهای تخصصی موجود قرار داده‌ایم تا آسیب‌های اجتماعی را نخست مدیریت و سپس ساماندهی نماییم
وی از ارائه برنامه ای مدون برای کمک به سمن‌ها به شکل های مختلف خبر داد و افزود: تمامی این موارد در حال بررسی است تا بتوان به زودی آن را تصویب و اجرا کرد.
دبیر علمی اندیشکده سمن‌ها هم به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم گفت : سالهاست که سمن ها  برای داوطلب بودن و مطالبه‌گری در میدان اجتماعی حضور دارند.
اکباتانی آمایش سمن‌ها برای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را ضروری دانست و افزود: اندیشکده مخرج مشترک جامعه مدنی و حاصل جمع سمن‌ها، فعالان مدنی و تسهیلگران اجتماعی است.
وی در ادامه "سند مطالبات سمنها" به عنوان بیانیه رسمی از خواسته‌های جامعه مدنی را قرائت کرد.
در حاشیه این مراسم دکتر قاسم زاده نماینده. پیشین سازمانهای مردم نهاد استان تهران با اعطای تقدیر نامه ای از سوی استاندار تهران مورد تقدیر و تودیع قرار گرفت محمدی نژاد منتخب سمن‌ها در انتخابات هفته گذشته، به عنوان نماینده در دور جديد معارفه شد .
در حال حاضر با احداث 77 مرکز خدماتی 13 هزار مددجو تحت حمایت سازمان قرار گرفته اند .

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید