این طرح از امروز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در کل کشور آغاز می‌شود و بناست حامیان دولت تدبیر و امید، در میدان‌ها و محل‌هایی که از پیش تعیین شده است، دور هم بیایند و با مردم دربارۀ ضرورت شرکت در انتخابات و دلایل رای‌دادن به دکتر روحانی گفت‌و‌گو کنند.

حضور حامیان روحانی در این طرح به میادین شهری محدود نمی‌شود. در این طرح، حضور در روستاها و شهرک‌های اطراف شهرها نیز در نظر گرفته شده است تا خلأ نبود ستادهای تبلیغاتی در این محل‌ها جبران شود.

برای اطلاع از جزئیات طرح هزار میدان و شرکت در آن، راه‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است. علاقه‌مندان برای شرکت در طرح و پیداکردن نزدیک‌ترین میدان‌های تجمع، می‌توانند به ربات طرح هزار میدان در تلگرام مراجعه کنند. در این ربات لیست تمامی میدان‌ها و محل‌های تجمع در کل کشور به تفکیک استان و شهرستان وجود دارد. همچنین حامیان دکتر روحانی می‌توانند از محتواهای موجود در کانال، مانند کلیپ‎ها، اینفوگرافی‌ها و… دربارۀ دستاوردهای دولت، از قبیل کنترل تورم و برجام استفاده کنند و در گفت‌وگوهای خود با دیگران، از داده‌های قرارداده‌ شده در این ربات استفاده کنند.

با توجه به ملی‌بودن این طرح و برگزاری همزمان آن در کل کشور، تلاش شده است تا این طرح به صورت مشارکتی و بر مبنای حضور حامیان برگزار شود. بدین منظور امکانی در ربات تلگرامی برای ارتباط مستقیم شرکت‌کنندگان در این طرح و بازتاب فعالیت‌های‌شان در فضای مجازی صورت گرفته است. شرکت‌کنندگان در این طرح می‌توانند از طریق همین ربات، رویدادهای مربوط به میدانی را که در آن حضور داشته‌اند، در قالب عکس و فیلم و متن و با هشتگ #منتظریم بفرستند تا پس از تایید، در رسانه‌های مرتبط با کمپین انتخاباتی دکتر روحانی منتشر شود.

راه ارتباطی دیگر برای اطلاع از طرح هزار میدان، وب‌سایت www.rouhani1400.com است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت، میدان‌های هماهنگ‌شده و محل حضور افراد را دنبال کنند و از طریق نقشۀ ایرانی که در این وب‌سایت همزمان با رویدادهای طرح به روز می‌شود، هر لحظه در جریان آخرین فعالیت‌های صورت گرفته در کل کشور قرار گیرند.