امروز : شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۷

آغاز تبلیغات رسمی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از امروز

تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در حالی که حدود دو هفته تا موعد برگزاری این انتخابات در تاریخ 23 آوریل باقی مانده از امروز (دوشنبه) در این کشور آغاز شده است.
آغاز تبلیغات رسمی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از امروز
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۱۵:۳۸ |
کد خبر : ۹۳۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه اینترنتی "لزکو"، از امروز دوشنبه 11 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه فرصت انجام تبلیغات رسمی خود برای این انتخابات را برای مدت 13 روز تا روز 22 آوریل یک روز مانده به برگزاری دور اول انتخابات ریاست جمهوری پیدا می‌کنند.

با وجود آن که این کاندیداها تا پیش از این نیز از طریق حضور در مناظره‌ها و میتینگ‌ها قادر به تبلیغ برای خود بوده‌اند اما در این مدت 13 روزه باید تبلیغاتشان را مطابق قوانین درنظر گرفته شده و اصل "برابری کامل فرصتها" انجام دهند و طی این مدت باید تحت نظارت کمیسیون ملی کنترل تبلیغات انتخاباتی و شورای عالی صدا و سیمای فرانسه در چارچوب‌های کاملا برابر همه کاندیداها تبلیغات تلویزیونی و دیگر تبلیغات انجام شود.

شهرداری‌ها در فرانسه نیز در این مدت تابلوهایی را برای کاندیداها در مقابل حوزه‌های رای گیری نصب خواهند کرد تا آنها تبلیغات چاپی خود را روی آنها نصب کنند.

براساس جدیدترین نظر سنجی‌های پیش از انتخابات امانوئل ماکرون، کاندیدای ریاست جمهوری میانه‌رو و مارین لوپن از جبهه ملی با گرایش راست افراطی پیروز دور اول این انتخابات خواهند بود و برای تعیین رئیس جمهور آینده فرانسه در دور دوم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

انتخابات فرانسه روز ۲۳ آوریل برگزار خواهد شد. دور دوم در صورت لزوم روز ۷ مه برگزار خواهد شد.

ژان لوک ملانشون، کاندیدای انتخاباتی با گرایش چپ توانسته به ویژه در دو مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی خوب ظاهر شود و موقعیت خود را بهتر کند. طبق یک نظر سنجی انتخاباتی او اکنون در مکان سوم قرار دارد.

براساس همین نظر سنجی فرانسوا فیون، کاندیدای ریاست جمهوری راست میانه و نخست وزیر سابق فرانسه که گرفتار یک رسوایی شده به مکان چهارم سقوط کرده است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید