جنبش النهضه: ادعای مداخله قطر در انتخابات، اهانت به دموکراسی تونس است

رهبر جنبش النهضه تونس در سخنانی ادعای وزیر خارجه بحرین درباره دخالت قطر در انتخابات کشورش را رد کرد.
جنبش النهضه: ادعای مداخله قطر در انتخابات، اهانت به دموکراسی تونس است
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۷ |
کد خبر : ۸۸۱۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، راشد الغنوشی، رهبر جنبش النهضه تونس در واکنش به اظهارات اخیر خالد بن أحمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین درباره کشورش عنوان کرد: انتخابات در تونس بازیچه دست ‌کسی نیست و نتایج آن قابل پیش‌بینی و مشخص نبود.

وی افزود: اظهارات وزیر خارجه بحرین اهانت به دموکراسی در تونس است. او بهتر است به امور کشور خودش توجه کند و امور تونس را به صاحبان آن بسپارد.

پیشتر نیز لطیفه الحباشی، رئیس کمیته روابط خارجه در پارلمان تونس اظهارات وزیر خارجه بحرین درباره قطر را محکوم کرده بود.

وی ضمن قدردانی از نقش حکومت قطر در حمایت از انقلاب اقتصادی و مالی تونس، در این باره گفته بود: ملت تونس از طریق انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری اخیر ثابت کردند که تونس کشوری دارای حاکمیت است.

وزیر خارجه بحرین جمعه در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط مدعی شد: نقشی که قطر همواره ایفا می‌کند شکست‌ خورده است و هرگز در یمن پیروز نخواهد شد چراکه مردم یمن در نهایت در برابر مداخله قطر و برخی کشورها و بر هر کسی که برای تفرقه در این کشور تلاش می‌کند، پیروز خواهند شد.

وی قطر را به تلاش برای کارشکنی در حل بحران یمن با استفاده از شبکه الجزیره متهم کرد و مدعی شد که قطر در بسیاری از مسائل نه تنها در مسأله یمن بلکه در لیبی، تونس، کشورهای حوزه خلیج فارس و عراق نقش مخربی را ایفا می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید