امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

سوسیالیست‌ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت

حزب چپ‌میانه سوسیالیست پرتغال بیشتر رای‌های انتخابات پارلمانی یکشنبه را به دست آورد اما از کسب اکثریت مطلق بازماند و این بدین معناست که نخست‌وزیر کنونی به مذاکره روی توافقی جدید با یک یا دو حزب از متحدان سابق چپ افراطی خود نیاز دارد.
سوسیالیست‌ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۳ |
کد خبر : ۸۷۳۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  به نقل از خبرگزاری رویترز، چند هفته پیش نظرسنجی‌ها نشان می‌داد آنتونیو کوستا، نخست‌وزیر پرتغال از محبوبیت بالای ناشی از رشد اقتصادی مواجه است و کسب اکثریت در یک قدمی اوست. اما این شکاف کمتر شد و حزب سوسیالیست او قوی‌تر از انتخابات ۲۰۱۵ به چشم آمد اما همچنان نیازمند متحد است.

آکوستا در جمع حامیانش که شعار "پیروزی، پیروزی" سر می‌دادند، گفت: «از نتایج انتخابات مشخص است که سوسیالیست‌ها قوی‌تر شده‌اند و احزاب متحد هم جایگاهشان را محکم کرده‌اند. از آنجایی که نتوانستیم به تنهایی اکثریت را به دست آوریم، باید راهکارهایی را بیابیم تا ثبات را برای چهار سال آتی تضمین کند.»

کوستا در انتخابات پیشین که نخست‌وزیری او انجامید، با بلوک چپ و کمونیست‌ها ائتلاف داشت. با شمارش بیشتر آرای انتخابات مشخص شد که سوسیالیست‌ها در انتخابات یکشنبه ۱۰۶ کرسی گرفته‌اند. با این نتیجه، آن‌ها در جایگاه اول قرار می‌گیرند اما به اکثریت کامل ۱۱۶ کرسی در مجلسی با ۲۳۰ کرسی نمی‌رسند. سوسیالیست‌ها در انتخابات ۲۰۱۵ تنها ۸۶ کرسی گرفتند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید