امروز : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۹

توافق احزاب اپوزیسیون انگلیس در مخالفت با طرح انتخابات زودهنگام جانسون

نمایندگان احزاب اپوزیسیون انگلیس در پارلمان توافق کردند تا با طرح نخست‌وزیر این کشور مبنی بر درخواست برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام قبل از نشست اتحادیه اروپا مخالفت کنند.
توافق احزاب اپوزیسیون انگلیس در مخالفت با طرح انتخابات زودهنگام جانسون
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۹ |
کد خبر : ۸۵۰۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از بی.بی.سی، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، امروز (جمعه) میزبان مذاکرات نمایندگان احزاب اپوزیسیون این کشور بود.

این احزاب شامل احزاب کارگر، لیبرال دمکرات، حزب ملی اسکاتلند و پلاید کامری بر طبق این توافق اعلام کرده‌اند در رای‌گیری روز دوشنبه جهت تصمیم‌گیری بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام، با طرح دولت مخالفت خواهند کرد.

طبق اظهارات یان بلکفورد، رهبر حزب ملی اسکاتلند، نمایندگان می‌خواهند مطمئن شوند در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در شرایط بدون توافق، این کشور دچار شکست نخواهد شد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس عنوان کرد که این احزاب در حال ارتکاب "اشتباه سیاسی بزرگی" هستند. او که خواستار برگزاری یک انتخابات زودهنگام در پانزدهم اکتبر است، می‌گوید از تصمیم احزاب اپوزیسیون در "فرار" از انتخابات، "سردرگم" است.

او اظهار داشته است: "آنچه که می‌بینم، تلاش مشترک کوربین و حزب ملی اسکاتلند برای پایبند نگه داشتن ما در اتحادیه اروپا است".

در همین راستا بلکفورد به بی بی سی گفته است: "باید اعمال فشار به بوریس جانسون را ادامه دهیم".

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید