امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۶

اطمینان نخست‌وزیر ایتالیا به نهایی شدن مذاکرات ترکیب دولت جدید تا چهارشنبه

همزمان با اینکه جنبش پنج ستاره و حزب اپوزسیون دموکراتیک ایتالیا طی روزهای گذشته برای دستیابی به توافقی درخصوص یک برنامه مشترک و پست‌های کابینه شدیدا مشغول رایزنی بودند، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد، انتظار دارد مذاکرات درخصوص دولت جدید تا روز چهارشنبه نهایی شوند.
اطمینان نخست‌وزیر ایتالیا به نهایی شدن مذاکرات ترکیب دولت جدید تا چهارشنبه
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۲۰ |
کد خبر : ۸۴۵۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا روز پنج‌شنبه در حکمی جوزپه کونته، نخست وزیر این کشور را مامور کرد تا دولت جدید تشکیل دهد.

این حکم پس از آن صادر شد که ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا حزب خود یعنی لیگ جناح راست را از ائتلاف ۱۴ ماهه با جنبش پنج ستاره خارج کرد به این امید که انتخابات زودهنگام جدیدی برگزار شود.

کونته تاکید کرد که وضعیت سیاسی میان جنبش پنج ستاره و حزب اپوزسیون دموکراتیک خوب است.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی گزارش مربوط به برنامه جدید و ترکیب دولت جدید را به رئیس جمهوری تقدیم می کند، گفت: سه‌شنبه و یا نهایتا چهارشنبه گزارش مربوط به نتیجه مذاکرات را به رئیس جمهوری ارائه خواهم کرد. کاملا مشخص است که به تحقق یک نتیجه مثبت از این مذاکرات اطمینان دارم.

اگر طی چند روز آتی هیچ توافقی حاصل نشود، انتظار می‌رود ماتارلا پارلمان را منحل و تاریخی را برای برگزاری انتخابات زودهنگام تعیین کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید