امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱

خیز سوزان رایس برای ورود به مجلس سنا در سال ۲۰۲۰

سوزان رایس، مشاور امنیت ملی اوباما گفت: از بابت مشاهده اشتیاق دموکرات‌ها به کاندیداتوری احتمالی وی برای سنای آمریکا و رقابت با کاندیدای جمهوری‌خواه یعنی سوزان کالینز تحت تاثیر قرار گرفته است.
خیز سوزان رایس برای ورود به مجلس سنا در سال 2020
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۰ |
کد خبر : ۶۲۱۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه هیل سوزان رایس که در دولت باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا، مشاور امنیت ملی بود، در اظهاراتی که اخیرا مطرح کرده بود به نظر می‌رسید که از ایده‌اش برای کاندیداتوری کرسی سنا در مقابل کالینز برای انتخابات سال 2020 عقب‌نشینی کرده، اما او بعدا و در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه انجام داد گفته که این موضوع را «مورد بررسی کافی» قرار می‌دهد.

سوزان رایس به نیویورکر گفت: من با مشاهده اشتیاق ابراز شده به مساله‌ کاندیداتوری‌ام تحت تاثیر قرار گرفتم و می‌خواهم بعد از انتخابات میان دوره‌ای کنگره این موضوع را مورد ملاحظه کافی قرار دهم.

چند روز پیش سوزان رایس دست به یک اقدام مناقشه‌برانگیز زد زمانی که به پست منتشر شده از سوی جنیفر ساکی مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید که سوال کرده بود «چه کسی می‌خواهد برای کاندیداتوری کرسی سنا از ایالات مینه کاندیدا شود؟» پاسخ داده و در ذیل آن نوشت: «خود من».

با این حال سوزان رایس بعدا گفت که او رسما این کاندیداتوری را هنوز ابراز نکرده است. او بعد از آنکه کالینز به کاندیداتوری برتس کاوانا برای ریاست دادگاه عالی آمریکا رای مثبت داد، توییت مناقشه‌برانگیز مذکور را فرستاد.

کالینز روز یکشنبه چالش احتمالی سوزان رایس علیه خودش را کم‌اهمیت دانسته و گفت: همه می‌دانند که این مشاور امنیت ملی سابق در ایالت مینه زندگی نمی‌کند، با این حال سوزان رایس در اظهاراتش در یک گردهمایی برگزار شده از سوی نیویورکر از ارتباطات‌اش با این ایالت دفاع کرد.

رایس گفت: من روابطی درازمدت و عمیق با مینه دارم. چندین نسل از خانواده من متعلق به این ایالت هستند. پدربزرگ و مادربزرگ من در سال 2012 به پرتلن در مینه مهاجرت کردند و تا زمانی که از این دنیا رفتند در مینه باقی ماندند. آنها پنج فرزند در آنجا بزرگ کردند. در 20 سال گذشته من صاحب خانه‌ای در ایالت مینه بودم.

سوزان رایس خاطر نشان کرد: محیط سیاسی پیچیده‌ای وجود دارد و در ایالت مینه تعداد زیادی دموکرات‌های خوب وجود دارند. من باید پیش از اتخاذ تصمیمم کارهای بیشتری انجام دهم.

گروه‌های پیشرو در ایالت مینه وعده داده‌اند که در اعتراض به رای کالینز به انتصاب کاوانا سه میلیون دلار به هر کسی که رقیب او برای انتخابات سال 2020 باشد، کمک خواهند کرد.

رایس در توییتی نوشت: من هم مثل خیلی از آمریکایی‌ها شدیدا از رای سناتور کالینز به کاوانا مایوس هستم. ایالت مینه و آمریکا لیاقت بهتر از این را دارند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید