امروز : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰

بازگشت نمایندگان دولت سوریه برای مذاکرات به ژنو

رسانه‌های خبری از ورود هیئت نمایندگان دولت سوریه به ژنو برای ادامه هشتمین دور از مذاکرات ژنو خبر دادند.
بازگشت نمایندگان دولت سوریه برای مذاکرات به ژنو
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۰۴:۳۹ |
کد خبر : ۴۳۲۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روسیاالیوم، هیئت نمایندگان دولت سوریه, روز یکشنبه برای ازسرگیری مذاکرات با معارضان زیر نظر استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل، وارد ژنو شد.

دی‌میستورا بیست و هشتم نوامبر (7 آذر) گذشته، هشتمین دور از مذاکرات غیرمستقیم بین نمایندگان دولت و هیئت معارضان سوریه را برای بررسی اصلاحات قانون اساسی و برگزاری انتخابات، آغاز کرد.

بشار جعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه گفت: معارضان از طریق اصرار بر عدم ایفای نقش بشار اسد در مرحله انتقال سیاسی در سوریه، مسیر مذاکرات را مین‌گذاری کردند.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه پنجشنبه گذشته گفته بود که هیئت نمایندگان دولت سوریه روز یکشنبه برای مشارکت در هشتمین دور از مذاکرات سوری ــ سوری وارد ژنو خواهند شد و روز جمعه پانزدهم دسامبر، به دمشق باز خواهند گشت.

هشتمین دور از مذاکرات بین سوری‌ها در ژنو در تاریخ 28 نوامبر آغاز شد، ولی به‌دلیل عدم پیشرفت و نتیجه مورد انتظار مقامات برگزار کننده، روز جمعه متوقف شد. البته انتظار می‌رود، این مذاکرات بار دیگر در تاریخ 5 دسامبر از سر گرفته شوند.

مشکل اینجاست که هیئت متحد مخالفان سوری که در مذاکرات ژنو شرکت کرده، با درخواست برکناری "بشار اسد" از سمت ریاست جمهوری سوریه در این مذاکرات شرکت کرده که این موضع‌گیری مورد انتقادهای زیادی در جامعه جهانی قرار گرفته است.

 


منبع : تسنیم

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید