امروز : یکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۸

رئیس‌جمهور سوری‌الاصل سابق آرژانتین چشم به انتخاب مجدد دارد

رئیس‌جمهور سوری‌الاصل سابق آرژانتین اعلام کرد: قصد دارد در سن ۸۶ سالگی بار دیگر نامزد انتخابات پارلمانی شود؛ اقدامی که وی را قادر می‌سازد تا به طفره رفتن از دوره زندانی‌اش به خاطر یکسری محکومیت‌های کیفری ادامه دهد.
رئیس‌جمهور سوری‌الاصل سابق آرژانتین چشم به انتخاب مجدد دارد
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۰۲:۰۲ |
کد خبر : ۲۱۴۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارلوس منعم که از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۹ رئیس‌جمهور و از سال ۲۰۰۵ یکی از سناتورهای آرژانتین بوده است، به قاچاق تسلیحات و فساد محکوم شده است اما تاکنون به لطف مصونیت پارلمانی‌اش از دوران حبس فرار کرده است.

منعم که نامزدی خود در انتخابات اکتبر سال جاری آرژانتین را در صفحه توئیتر اعلام کرده، اگر انتخاب شود در پایان دوره چهار ساله‌اش ۹۱ ساله خواهد بود.

منعم زمانی از محبوبیت بسیار گسترده‌ای برخوردار بود. وی آرژانتین را در دوره‌ای از رشد سریع اقتصادی در دهه ۱۹۹۰ میلادی رهبری کرد و برای آرژانتینی‌ها به خاطر علاقه‌اش به اتومبیل‌های سریع و زنانی که نصف سن او را داشتند جالب بود اما پس از پایان دوره تصدی‌اش به خاطر آنکه سیاست‌های اقتصادی کلیدی‌اش نقش بر آب شدند محبوبیتش به شدت افت کرد. این مساله در بحران سال ۲۰۰۱ میلادی که منجر به آشوب‌ها در خیابان‌های آرژانتین شد به اوج خود رسید.

در سال ۲۰۱۳ میلادی منعم به اتهام قاچاق سلاح به کرواسی و اکوادور به هفت سال حبس محکوم شد؛ حکمی که اخیرا توسط دادگاه عالی کیفری آرژانتین تایید شده است.

وی در سال ۲۰۱۵ نیز به فساد به خاطر رهبری بازپرداخت غیرقانونی حقوق‌های مقامات عالی‌رتبه محکوم شده بود.

لورا آلونسو رئیس دفتر مبارزه با فساد آرژانتین اخیرا گفت: منعم به خاطر سابقه کیفری‌اش نباید اجازه نامزدی مجدد در انتخابات را داشته باشد.

وی گفت: امیدوارم دو چیز رخ دهد؛ یکی اینکه دادگاه‌ها محکومیت‌های منعم را تایید کنند و دوم اینکه منعم مجددا در یک سمت دولتی منصوب نشود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید