امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۶

انتخابات خانه مطبوعات در کردستان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: هشتمین دوره انتخابات خانه مطبوعات استان کردستان در روز چهارشنبه 24 دی ماه همزمان به 7 استان دیگر کشور برگزار می شود.
انتخابات خانه مطبوعات در کردستان برگزار می شود
سه شنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۲۴ |
کد خبر : ۱۱۸۴۰ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، عبید رستمی اظهار کرد: هشتمین دوره انتخابات خانه مطبوعات استان کردستان در روز چهارشنبه 24 دیماه همزمان با 7 استان دیگر کشور بصورت الکترونیکی برگزار می شود.

وی افزود: مطابق ماده(21) اساسنامه، هیأت مدیره خانه مطبوعات از بین اعضایی که عضو اصلی خانه مطبوعات و دارای شرایط لازم هستند به شرح ذیل انتخاب می شوند، دو نفر از مدیران مسئول و یا صاحبان امتیاز نشریات چاپی یا الکترونیک با یک نفر عضو علی­البدل، سه نفر از روزنامه­نگاران شاغل در رسانه های استان با دو نفر عضو علی­البدل، یک نفر از مسئولان نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های روزنامه­های سراسری با یک نفر عضو علی­البدل و یک نفر از مسئولان نمایندگی خبرگزاری‌ها یا پایگاه های خبری سراسری با یک نفر عضو علی­البدل برای عضویت در هیئت مدیره انتخاب خواهند شد.

به گزارش ایسنا و به نق ل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رستمی اضافه کرد: انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کردستان که بر اثر پاندمی کرونا با چند ماهه وقفه برگزار می شود همزمان با 7  استان دیگر، روز چهارشنبه (24 دی)  به صورت الکترونیک خواهد بود و براساس اساسنامه، هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص وظایف خانه های مطبوعات گفت: کمک به اقتصاد رسانه، احقاق حقوق خبرنگاران و اصحاب رسانه، تدوین بانک اطلاعات روزنامه نگاران، تدوین و اجرای برنامه‏های فرهنگی- آموزشی، آموزش شیوه‏های حرفه­ای روزنامه‏نگاری و جذب حمایت­های مالی و تسهیلات دولتی از مهمترین وظایف خانه های مطبوعات است.

رستمی یادآور شد: در مجمع عمومی عادی خانه مطبوعات استان کردستان در تاریخ 24 دی ماه سال جاری، علاوه بر انتخاب هفت عضو اصلی هیات مدیره، 2 نفر بازرسی خانه مطبوعات نیز انتخاب خواهند شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید