امروز : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۶

انتخاب نایب رئیس و سخنگوی شورای عالی استان‌ها

اعضای شورای عالی استان‌ها بادامی‌نجات نماینده مردم همدان را به عنوان نایب رئیس و حمیدرضا آقاملایی نماینده مردم گلستان را به عنوان سخنگوی شورای عالی استان‌ها انتخاب کردند.
انتخاب نایب رئیس و سخنگوی شورای عالی استان‌ها
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۵ |
کد خبر : ۱۰۴۲۴ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اعضای شورای عالی استان‌ها در سی ویکمین اجلاس عمومی این شورا در ادامه انتخابات هیأت رئیسه پس از انتخاب ریاست شورا انتخابات نایب رئیس را برگزار کردند که در این انتخابات حمید بادامی‌نجات نماینده مردم همدان و موسوی‌زاده نماینده مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها برای این سمت کاندیدا شدند.

در دور اول این انتخابات با توجه به اینکه هیچ یک از این افراد اکثریت مطلق را کسب نکردند انتخابات بار دیگر تکرار شد که در دور دوم موسوی زاده با ۳۲ رأی و در نهایت بادامی‌نجات با ۴۱ رأی نهایتا به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها انتخاب شد.

همچنین برای سمت سخنگوی شورای عالی استان‌ها نیز حمیدرضا آقاملایی و مهدی عبدالرزاقی کاندید شدند که نهایتا از مجموع ۷۴ رأی محفوظه آقامولایی با ۳۹ رأی به عنوان سخنگوی شورای عالی استان‌ها انتخاب شد.

بنابراین گزارش، در انتخاباتی که به منظور تعیین هیئت رئیسه شورای عالی استان ها تشکیل شد در دور اول ۴ منشی از ۶ منشی این شورا به ترتیب زیر انتخاب شدند: امیرحمزه قادری نماینده سیستان و بلوچستان با ۵۵ رأی، کیومرث خزلی نماینده استان کرمانشاه با ۴۹ رأی، سید مقیم مقیمی نماینده استان مازندران با ۴۴ رأی و حبیب الله عاملی مقدم نماینده استان چهارمحال و بختیاری با ۴۳ رای به هئت رییسه راه یافتند.

همچنین در دور دوم نیز ۲ منشی حمید پاکی نماینده استان آذربایجان غربی با ۴۹ رأی و سعید دیلمقانی نماینده آذربایجان غربی با ۳۰ رأی باقی مانده به ترتیب زیر به هیئت رئیسه راه یافتند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید