امروز : یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶

انتخابات خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ۲۷ خرداد برگزار می‌شود

مدیر خانه مطبوعات ایلام از برگزاری انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ایلام در 27 خردادماه سال و به صورت الکترونیکی خبر داد.
انتخابات خانه مطبوعات و رسانه‌های استان 27 خرداد برگزار می‌شود
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۱:۳۷ |
کد خبر : ۱۰۳۱۳ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، «حجت نوروزی»، اظهار کرد: این انتخابات همزمان با دوازده استان دیگر کشور انجام و رای‌گیری نیز به صورت الکترونیکی و از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ همین روز برگزار می‌شود و اعضای خانه مطبوعات استان می‌توانند از طریق پنل کاربری خود هفت نفر اعضای هیئت مدیره و دو بازرس را از بین کاندیداها انتخاب کنند.

وی در مورد شرایط عضویت در هیئت مدیره و نیز بازرسان خانه مطبوعات، گفت: براساس ماده ۴۴ اساسنامه خانه مطبوعات، داشتن حداقل ۲۵ سال سن،  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و داشتن پنج سال سابقه فعالیت مطبوعاتی با تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از شرایط عضویت در هیئت مدیره خانه مطبوعات است.

مدیر خانه مطبوعات استان ایلام در مورد زمان اعلام نامزدی کاندیداهای این انتخابات، افزود: کاندیداهای انتخابات می‌توانند از دهم تا بیست و چهارم خردادماه با مراجعه به سایت خانه مطبوعات به نشانی www.khanehmatbooat.ir و ورود به پنل کاربری خود، به عنوان کاندیدای این انتخابات ثبت نام کنند و بررسی شرایط و اعلام نتیجه قبول یا رد صلاحیت به فاصله ۲۴ ساعت اعلام می‌گردد و رسیدگی به اعتراضات نیز تا ۲۵ خردادماه ادامه خواهد داشت و اسامی نهایی نامزدها در ۲۶ خردادماه از طریق سایت خانه مطبوعات استان ایلام به صورت رسمی اعلام خواهد شد و لازم به ذکر است که بررسی تایید صلاحیت‌ها برعهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواهد بود.

نوروزی تصریح کرد: امکان انصراف از نامزدی در انتخابات نیز تا ۲۵ خرداد میسر خواهد بود و همچنین بررسی درخواست‌های عضویت در مجمع عمومی خانه مطبوعات در ۲۰ خردادماه متوقف خواهد شد و هیچ درخواستی برای عضویت در مجمع عمومی، پس از این تاریخ بررسی نخواهد شد.

نوروزی در مورد ترکیب هیئت مدیره هم، گفت: طبق اساسنامه خانه مطبوعات، دو نفر از مدیران مسئول و یا صاحبان امتیاز نشریات چاپی یا الکترونیک، سه نفر از روزنامه‌نگاران شاغل در رسانه‌های استان،  یک نفر از مسئولان نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های روزنامه‌های سراسری و یک نفر از مسئولان نمایندگی خبرگزاری‌ها یا پایگاه‌های خبری سراسری اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات را تشکیل می‌دهند.

وی زمان اعلام شمار فعالان رسانه‌ای استان که می‌توانند با مراجعه به سایت خانه مطبوعات و ورود به پنل کاربری خود در این انتخابات شرکت کنند را ۲۵ خرداد اعلام کرد.

نوروزی با بیان اینکه اعضا برای شرکت در انتخابات باید از طریق پنل کاربری خود اقدام کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام مراحل این انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و ممکن است برخی از اعضا، نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به سامانه فراموش کرده باشند لازم است تا قبل از ورود به روند انتخابات نسبت به رفع مشکل و اقدام کنند تا بتوانند از حق خود برای شرکت در انتخابات استفاده نمایند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید