امروز : جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰

انتخابات مجمع هلال‌احمر ۲۳ خردادماه جاری در ساوه برگزار می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر ساوه از برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع این جمعیت بر اساس برنامه ریزی انجام شده، در ساوه روز در جمعه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ همزمان با سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت خبر داد.
انتخابات مجمع هلال‌احمر ۲۳ خردادماه جاری در ساوه برگزار می‌شود
شنبه | ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۲۳:۱۸ |
کد خبر : ۱۰۲۶۳ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سیدلقمان حسینی در نشستی با خبرنگاران که به مناسبت هفته هلال احمر از ۱۸ الی ۲۴ اردیبهشت برگزار شد، اظهار کرد: پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر با هدف نهادینه سازی مشارکت اعضا و داوطلبان فعال، افراد نیکوکار و خیرین در این نهاد مردمی غیر دولتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام اعضا و داوطلبانی که واجد شرایط شرکت در انتخابات مجمع جمعیت هلال احمر هستند، حق رأی و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسی جمعیت هلال احمر را دارند، گفت: مجمع استانی متشکل از اعضای شوراهای اجرایی شهرستان‌های تابعه است که با رعایت سهمیه‌بندی به استناد ماده ۴۳ آیین نامه برگزاری انتخابات تشکیل می‌شود.

به گفته حسینی در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر ۱۳۰۰ نفر از اعضای جمعیت هلال احمر ساوه و غرق آباد مورد تایید ستاد مرکزی در کشور قرار گرفتند و واجد شرایط تشخیص داده شدند.

وی نیروی انسانی داوطلب را بازوان توانمند جمعیت هلال احمر دانست و افزود: ساماندهی و ارتقای سطح آموزش داوطلبان مهمترین و محوری ترین فعالیت هلال احمر در سال‌جاری است.

رئیس هلال احمر به اصل اطلاع رسانی فعالیت‌ها در هلال احمر اشاره کرد و افزود: اعزام تیم‌های امداد و نجات به مناطق سیل زده، کسب مقام المپیاد دادرس در استان مرکزی، ارائه خدمات به بیش از پنج هزار نفر در ایام نوروزی، از مهمترین فعالیت های سال گذشته بوده است.

وی گفت: مساجد در ارتقای سطح آموزش مردم و مشارکت در کمک‌های مردمی نقش بسزایی دارند و هلال احمر آماده راه‌اندازی خانه هلال در مساجد و سازماندهی فعالیت‌های مسجدمحور است.

وی با اشاره به اینکه امسال شعار هفته هلال احمر تقدیر از مدافعان سلامت است از جوانان خواست تا دوره‌های آموزشی هلال احمر را طی کرده و عضو افتخاری این جمعیت شوند.

وی همچنین گفت: هلال احمر ساوه در سال ۹۸ میزبان 10 دوره کشوری ایثار و نجاتگری به استعداد ۵۰۰ نفر از امدادگران و داوطلبان از سراسر کشور بوده است.

حسینی به فعالیت‌های هلال احمر ساوه در روزهای کرونایی اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر اقدام به تولید آب ژاول در سطح شهرستان کرد که یک اقدام ابتکاری از سوی داوطلبان جمعیت با همکاری استخر هلال احمر بوده است. تاکنون ۲۳۱ هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی معابر تولید و به گروه های ضدعفونی در سطح شهرو ادارات اهدا شده است. گرچه از وظایف این مجموعه نبوده است، اما تولید این میزان مواد ضدعفونی و ترکیب آن با آب بخش مهمی از نیاز شهر به گندزدایی و ضدعفونی را تامین کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۲۵ هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی سطح شهر غربالگری و تب سنجی شدند، افزود: تولید محتوای آموزشی، غربالگری تلفنی ۶ هزار نفر از شهروندان با مشارکت دانشکده علوم پزشکی، اهدای ۵۰۰ بسته تغذیه با هدف حمایت روحی و روانی کادر درمانی بیمارستان‌های ساوه از دیگر فعالیت‌ها بوده است.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات خبرنگاران به جهت پوشش اخبار جمعیت هلال احمر ساوه قدردانی شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید