امروز : جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۹

واکنش‌ برخی از اعضای شورای شهر مشهد به یک انتصاب

انتشار خبرهایی مبنی بر انتصاب مدیر مسئول جدید روزنامه شهرآرا، انتقاد برخی از اعضای شورای شهر مشهد را در پی داشته است.
واکنش‌ برخی از اعضای شورای شهر مشهد به یک انتصاب
شنبه | ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۳:۱۹ |
کد خبر : ۹۸۲۴ |
علمی و فرهنگی
 

طبق برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی، شهردار مشهد، مدیر مسئول سابق روزنامه خبرورزشی را به عنوان مدیر مسئول روزنامه شهرآرا منصوب کرده است؛ انتصابی که با واکنش تند برخی از اعضای شورای شهر مشهد مواجه شده است.

براساس شنیده‌ها مدیر مسئول جدید روزنامه شهرآرا فرزند یکی از اعضای شورای چهارم و اصولگرای شهر مشهد است و همین موضوع یکی از مهم‌ترین علل انتقادات به این انتصاب است؛ اگر چه عده‌ای هم معتقدند مدیر مسئول جدید روزنامه شهرآرا اصولگرا نیست.

یکی از واکنش‌ها در رابطه با اصولگرا بودن مدیر مسئول جدید روزنامه شهرآرا از جانب بتول گندمی، عضو شورای شهر مشهد، در توئیتر مطرح شده که نوشته است «گویا علی‌رغم انتقادات مطرح شده اخیر، حکم مدیرعامل جدید شهرآرا امضا شده. مانده‌ام این آقایان با یکه ‌تازی‌ها و رفتارهای گعده‌ای‌شان، تا کجا می‌خواهند اعتبار جریان اصلاح‌طلبی را هزینه کنند! آقایان! شما اعتبارتان را از کجا گرفته‌اید که این چنین امید جوانان اصلاح‌طلب را ناامید می‌کنید؟»

محمد حاجیان شهری، عضو دیگر شورای اسلامی شهر مشهد نیز در واکنش به این خبر در یادداشتی اینستاگرامی خطاب به محمدرضا کلائی نوشته که «آقای شهردار از شما انتظار نداشتیم».

وی افزوده «از شهردار اصلاح‌طلب انتظار می‌رود که مدیری که دارای سوابق روشن و شفاف اصلاح‌طلبی باشد را در پستی فرهنگی منصوب کند.»

حاجیان شهری همچنین در ادامه با اشاره به تأکید شهردار بر مشی اصلاح‌طلبی مدیر مسئول جدید روزنامه شهرآرا از او پرسیده «آیا مشی اصلاح‌طلبی گزینه مد نظر شما را پنج نفر از چهره‌های شناخته شده جریان اصلاح‌طلبی استان تایید می‌کنند؟»

این عضو شورای شهر مشهد گفته «آیا در مجموعه جریان اصلاح‌طلبی استان فردی با سابقه روشن اصلاح‌طلبی و تجربه رسانه‌ای برای این سمت وجود نداشت؟»

او همچنین تأکید کرده «در مورد این انتصاب حرف و حدیث‌هایی نیز وجود دارد.»

مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز دررابطه با این موضوع در توئیتی نوشته است: «یادش بخیر جناب شهردار! قبلترها پیش از انتصاب افراد، مشورتی با اعضای شورای شهر می‌کردید. حالا به نتیجه رسیدید که آن هم لازم نیست! خیلی سعی کردم به جز حوزه عمران و حمل‌ونقل اظهار نظر نکنم اما انتخاب‌های فرهنگی شما، برخلاف رای مردم و جریان اصلاح‌طلبی است.»

حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب رئیس شورای شهر مشهد نیز در توئیتی اظهار کرده است «مردم مشهد در انتخابات ۱۳۹۶ با ۲۶۰ هزار رای به لیست امید، تغییر در شیوه مدیریت، رفاه، نشاط و حقوق شهروندی را خواهان شدند! در راس روزنامه شهرآرا که سخنگوی سیاست شورای و شهرداری مشهد است، بایستی مدیری با سوابق روشن اصلاح‌طلبی قرار گیرد، تا وجه تمایز  جریان اصلاحات با رقبا محفوظ بماند.»

با توجه اینکه شهردار مشهد برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرده، عده‌ای این انتصاب را بی‌ربط به این موضوع نمی‌دانند؛ اگرچه ثبت‌نام کلائی برای انتخابات فدراسیون فوتبال هم با انتقاد برخی از اعضای شورای شهر مشهد مواجه شده بود و بعضی به دنبال  استیضاح شهردار بودند اما پس از برگزاری جلسه مشترک شهردار و اعضای شورای شهر مشهد تصمیم‌گیری در این زمینه به پایان اسفند ماه ۹۸ موکول شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید