امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۵

رییس جدید سیمافیلم چه کسی است؟

با حکم معاون سیما، جواد رمضان نژاد به سمت رییس مرکز سیما فیلم منصوب شد.
رییس جدید سیمافیلم چه کسی است؟
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۵ |
کد خبر : ۹۰۵۲ |
علمی و فرهنگی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مرتضی میرباقری، دوشنبه ـ ۴ آذر ماه ـ با صدور حکمی جواد رمضان‌نژاد را به سمت رییس مرکز سیما فیلم منصوب کرد.

جواد رمضان‌نژاد پیش از این قائم مقام مرکز سیما فیلم بوده است. او خرداد ماه امسال به دلیل آنچه قصور صورت‌گرفته در پخش صحبت‌های مداح هتاک در یکی از ضیافت‌های مذهبی عنوان شد، توسط رییس صداوسیما از مدیریت شبکه پنج سیما برکنار شده بود.

رمضان نژاد همچنین در دوره‌ای مدیریت گروه مستند شبکه چهار سیما را عهده‌دار بوده است. او اولین مدیر شبکه افق هم هست.

 

 

در حکم میرباقری خطاب به رمضان نژاد تاکید شده است:

ـ تدوین طرح تحول سریال سازی نقشه تولیدات نمایشی از دو منظر محتوا و ساختار تبیین شود تا آثار این حوزه، علی رغم گوناگونی مضمون، گونه، لحن و ساختار، بر مدار سیاستی یکپارچه و برنامه ای منسجم سامان یابند.

ـ با مدیریت دقیق داشته ها، آثار در مرحله ساخت و متون در دست نگارش را با طرح جامع نمایشی تطبیق دهید و به یاری غنی سازی محتوایی، نظارت مستمر و بازبینی باریک بینانه، در ارتقای کیفی تولیدات، غنا بخشیدن به محتوای متون و به حداقل رساندن لغزش های احتمالی کوشا باشید.

ـ با عنایت به ظرفیت قابل ملاحظه کشور ما در امر نمایش، انتظار می رود تولیدات استراتژیک با طراز کیفی بالا را به جریانی مستمر در مسیر ساخت و پخش بدل سازید و در کنار تامین نیاز داخل، به تولیدات منطقه ای و پخش فرامرزی نیز اندیشه کنید.

ـ شورای فیلم نامه زیر نظر و با هدایت و راهبری جنابعالی، مجمعی خردورز برای بررسی ژرف تر و عمق بخشی به فیلم نامه ها است. از شما انتظار می رود با جدیت در استمرار و غنا بخشیدن به این قسم جلسات اندیشه ورز بکوشید و توأمان هم نیاز آنتن و هم کیفیت متون را در نظر بگیرید.

ـ ضمن پاسداشت مرجعیت رسانه، رسالت کنونی شما انتقال معارف و مقاصد انقلاب اسلامی است. نگرش استعلایی که کرانه های آن در دست نوشته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی خطاب به تولیدگران عرصه نمایش تشریح شد. آثار نمایشی ما برای دست یازیدن به چنان افق والایی باید در هر چهار ساحت انتخاب مضمون، پرداخت فیلم نامه، اجرای متن و گزینش نیروی انسانی، عمیقا انقلابی باشند. مقاومت در برابر فرهنگ مهاجم بیگانه و باور به کارآمدی نیروهای داخلی و کارایی سیاست های فرهنگی کشور، تنها نسخه شفابخش ما در بحبوحه جدال نرم است.

در ادامه این حکم آمده است: از جنابعالی انتظار می رود با عنایت به کلمات کلیدی بیانه دوران ساز گام دوم، برای کشف، شناسایی و رشد نیروهای جوان انقلابی در هر سه حوزه معناساز (نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی) برنامه‌ای مدون و منسجم داشته باشید.

در این حکم همچنین از کوشش‌های حسین کرمی قدردانی شده است.

اما با حکم معاون سیما، حسین کرمی به سمت قائم مقام این معاونت منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، نظارت بر حسن اجرای ماموریت ها و وظایف در شبکه ها و مراکز و طراحی و اجرای نظام ارزیابی مدیران ارشد و میانی معاونت سیما؛ کمک به تدوین طرح تحول سیما و برنامه ریزی سالانه و پنج سالانه سیما و پیگیری و تقویت طرح ساماندهی برنامه های زنده از جمله مواردی است که در حکم معاون سیما بر آن تاکید شده است.

از دیگر تاکیدات میرباقری خطاب به حسین کرمی می توان، پیگیری و اجرای طرح ساماندهی مجریان و کارشناسان در معاونت سیما؛ برنامه ریزی برای توسعه و آموزش فنی و تولیدی شبکه های سیما؛ شناسایی، تقویت و پشتیبانی از حضور مدیران حرفه‌ای، جوان و انقلاب در سیما؛ توسعه روابط و تعامل سیما با نهادها و موسسات خارج سازمان و تقویت و ساماندهی شورای فیلم نامه سیمافیلم و نظارت هدفمند بر جریان تأمین برنامه های خارجی را برشمرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید