امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱

طباطبایی، ضرابی‌زاده، حاتمی‌کیا، مهدویان و حسام نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب

معاون هنری حوزه هنری پنج نامزد نهایی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی را معرفی کرد.
طباطبایی، ضرابی‌زاده، حاتمی‌کیا، مهدویان و حسام نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب
شنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۲۰:۲۷ |
کد خبر : ۸۹۶ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری از انتخاب پنج نامزد نهایی انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این افراد بر اساس شیوه انتخاب مرحله به مرحله توسط جمعی از هنرمندان، مدیران فرهنگی و نخبگان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی پس از بررسی‌های  نهایی به عنوان پنج گزینه نهایی برای نامزدی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی نائل شدند. 

وی افزود: بر اساس آرا، سید مسعود شجاعی طباطبایی، بهناز ضرابی‌زاده، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمد حسین مهدویان و حمید حسام این افراد را تشکیل می‌دهند. 

نظری ادامه داد: ترکیب این پنج نفر تغییر نخواهد کرد و اینکه چه فردی می‌تواند در نهایت حائزعنوان چهره سال هنر انقلاب شود به تکمیل فرآیند جمع‌آوری آرای نهایی نخبگان برای انتخاب بستگی دارد. البته اسامی اعلام شده به ترتیب میزان آرا معرفی شده‌اند و فاصله کمی میان سه نفر اول برای انتخاب شدن وجود دارد. بنابراین بر اساس میزان آرا کسب شده دو هنرمند ارجمند و نام آشنای هم روزگار ما محمد رضا بایرامی و حسن روح‌الامین که هریک آثار ارجمند و شایسته ای را در سال 95 خلق کرده اند از جمع کاندیداها خارج شده‌اند. 

معاون هنری حوزه هنری تاکید کرد: پیش از انتخاب فهرست هفت نفره فهرستی 14 نفره نیز وجود داشت که چهره‌هایی مانند نادرطالب زاده، سید محمود رضوی، ابوالقاسم طالبی، فرهاد عظیما و برخی دیگر از عزیزان هنرمند و نام آشنا نیز در آن حضور داشتند که طی فرآیند انتخاب مرحله به مرحله اسامی محدودتر شد.  

به گفته نظری چهره سال هنر انقلاب در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب روز جمعه هفته جاری در حوزه هنری معرفی خواهد شد.

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند