امروز : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۱
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پرستاری

فقط یک درصد داوطلبان رد صلاحیت شدند

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری از رد صلاحیت تنها یک درصد از داوطلبان خبر داد
 فقط یک درصد داوطلبان رد صلاحیت شدند
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۹:۳۸ |
کد خبر : ۸۰۷۹ |
علمی و فرهنگی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمد حسین حیدری گفت:: از بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ داوطلب در سراسر کشور فقط ۳۶ داوطلب رد صلاحیت شده به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری معرفی شدند.

وی افزود: ۱۲ نفر از این افراد، رد صلاحیت خود را پذیرفتند به این معنی که اعتراض نکردند، اما ۲۴ نفر اعتراض داشتند.

حیدری اضافه کرد: تنها ۸ نفر از ۲۴ نفر رد صلاحیت شده در بررسی مجدد، رد صلاحیت شدند و بقیه صلاحیت شان احراز شد.

وی با ابراز امیدواری از مشارکت حداکثری گروه پرستاری در پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری که ۲۱ تیر برگزار خواهد شد گفت: این انتخابات از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ برگزار می‌شود و در صورت نیاز در ۱۴۰ شهرستان تمدید خواهد شد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری افزود: انتخابات این دوره در ۱۴۰ شهرستان دارای شرایط قانونی برگزار می‌شود و ۷ شهرستان به سبب نرسیدن تعداد داوطلبان به حدنصاب در میاندوره‌ای برگزار خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: شهرستان مسجد سلیمان نیز به سبب وقوع زلزله احتمال تأخیر انتخابات می‌رفت، اما رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام پرستاری این شهرستان اعلام کرد که آمادگی برگزاری انتخابات همزمان با دیگر نقاط کشور را دارند.

وی با اشاره به ابلاغ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه دخالت نداشتن رویکرد سیاسی در فعالیت‌های وزارت بهداشت و تشکل‌های زیرمجموعه آن گفت: اطمینان می‌دهم هیچ گونه رویکرد سیاسی در هیئت اجرایی و هیئت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری سراسر کشور دخالت نداشته است.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری افزود: ۸۰ نفر از داوطلبان نیز به علت پرداخت نکردن حق عضویت که براساس قانون باید سه سال متوالی برای داوطلبان پرداخت شده باشد، از داوطلبی در انتخابات این دوره محروم شدند.

حیدری گفت: پرداخت حق عضویت برای رأی دهندگان الزام قانونی ندارد و آنان می‌توانند فقط با ارائه کارت عضویت جدید یا سابق خود به همراه کارت ملی در انتخابات شرکت کنند.

وی گفت: این هیئت برای رد صلاحیت‌ها از ۴ نهاد شامل" وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی (پلیس امنیت)، سازمان ثبت احوال و دادستانی" استعلام می‌کند.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری افزود: افرادی که مرتکب جرمی شده باشند که براساس آن محرومیت از حقوق اجتماعی شامل حالشان شود و افرادی که اشتهار به فساد داشته باشند نمی‌توانند داوطلب انتخابات نظام پرستاری شوند، اما خوشبختانه هیچ یک از داوطلبان به فساد اشتهار نداشته اند البته در چند مورد اتهام به فساد وجود داشت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید