امروز : یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹

نعمتی در جمع خبرنگاران: احتمالاً ۲ وزیر پیشنهادی رأی اعتماد نمی‌گیرند

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تکلیف وزرای پیشنهادی تا ظهر فردا مشخص می‌شود.
نعمتی در جمع خبرنگاران:  احتمالاً ۲ وزیر پیشنهادی رأی اعتماد نمی‌گیرند
شنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۷ |
کد خبر : ۲۳۸۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی با  انتخابات، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (شنبه 28 مرداد) قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح روند برگزاری رأی اعتماد و اخذ رأی نمایندگان پرداخت و گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفت به‌صورت مختصر و به‌صورت دقیق رأی اعتماد وزرا را برگزار کند، ان‌شاءالله فردا تا ظهر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: احتمالاً صبح فردا دو وزیری که از برنامه‌های خود دفاع نکرده‌اند پشت تریبون قرار می‌گیرند و اظهارات خود را خواهند داشت و پس از آن رئیس‌جمهور نطقی خواهد داشت و پس از آن روند اخذ رأی از نمایندگان برای وزرای پیشنهادی آغاز می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: هیئت رئیسه برای سهولت در اخذ رأی از نمایندگان تصمیم گرفت تا در دو بال شرقی و غربی مجلس صندوق‌ها را مستقر کند و 6 میز نیز پشت هیئت رئیسه تعبیه شود تا کار شمارش آراء انجام شود، یعنی هر 3 وزیر یک میز را به خود اختصاص می‌دهند و شمارش آراء در آن انجام می‌گیرد.

نعمتی تصریح کرد: به نظر می‌رسد ظرف مدت 45 دقیقه کار شمارش آراء انجام شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به رایزنی‌های فراکسیون‌های مجلس، چند وزیر امکان دارد که از نمایندگان رأی اعتماد دریافت نکنند، گفت: پاسخ این سؤال بسیار سخت است و نمایندگان رأی‌شان مخفی است و این موضوع قابل پیش‌بینی نیست.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: اما تجربه نشان داده که احتمال یک یا دو وزیر از نمایندگان رأی نگیرند زیاد است.

نعمتی همچنین از دوشیفته بودن جلسه علنی امروز مجلس خبر داد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید