زمان برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

بر اساس آئین‌نامه شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان، همزمان با هفته خوابگاه‌ها برگزار می‌شود.
زمان برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۲:۰۸ |
کد خبر : ۷۵۶۸ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، پیرو بخشنامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر اساس آئین‌نامه ودستور العمل اجرایی، انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، اواخر اردیبهشت ماه جاری و همزمان با هفته خوابگاه‌ها، در تمامی دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار خواهد شد.

علی محمدی فیض آباد، رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت ضمن تأیید این خبر گفت: با توجه به آئین نامه جدید که به امضای مقام عالی وزارت از سال گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، همزمان با هفته خوابگاه‌ها انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان در دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی انجام می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، دانشگاه‌هایی که در این زمینه ساختارها و ملزومات کافی را دارند، می‌توانند از این ظرفیت برای افزایش مشارکت دانشجویان استفاده کنند و امیدوارم همچون سال‌های گذشته که با رشد کمی و کیفی از لحاظ تعداد و فعالیت‌های شوراهای صنفی دانشجویان مواجه بودیم، امسال نیز شاهد برگزاری انتخابات با شکوه و شرکت بی‌سابقه دانشجویان باشیم. در دوره گذشته شورای صنفی توانستیم با مساعدت و همفکری دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دو نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی را در وزارت بهداشت با حضور وزیر برگزار کنیم که در این نشست دانشجویان و شورای مرکزی مجمع به دستاوردهای بسیار خوبی رسیدند و امیدواریم با همراهی دانشجویان در رفع موانع و مشکلات مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان گام‌های مؤثرتریبرداریم.

رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت از دانشجویان علاقمند به کاندید شدن به فعالیت در حوزه شوراهای صنفی، خواست با مطالعه آئین نامه از شرایط و ضوابط آگاهی پیدا کنند و با توجه به علاقمندی خویش در کمک به رفع مشکلات صنفی، رفاهی و معیشتی دانشجویان پیش قدم شده و در این دوره کاندید شوند و مطمئن باشند با حضور در چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به دانش، تجربه و اندوخته‌های خود بیفزایند و مهارت‌های کافی را برای پس از فارغ التحصیلی بیاموزند.

محمدی فیض آباد، ضمن تقدیر و سپاس از زحمات یک ساله شورای صنفی دوره قبل بخصوص دبیران دانشگاه‌ها، درخواست کرد از راه‌های مختلف از جمله فناوری‌های جدید به دانشجویان اطلاع رسانی کافی و مناسب صورت گیرد تا همه دانشجویان واجد شرایط بتوانند اعلام کاندیداتوری کرده و در این همایش پرشور و نشاط دانشجویی مشارکت کنند.

به گزارش مفدا، هفته خوابگاه‌ها در سال جاری به صورت متمرکز در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه با شعار «خوابگاه دانشجویی؛ نماد اتحاد ملی در بهار همدلی» برگرفته از پویش ملی دانشجویان، سیلی از مهربانی در برابر سیلی از ویرانی برگزار خواهد شد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید