امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۹

برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم در نیمه اول اردیبهشت

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه انتخابات کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم قرار است در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری انجام شود، گفت: با توجه به اینکه برگزاری انتخابات دانشگاه پیام نور حواشی زیادی را داشته است اما تمام تلاش خود را برای برگزاری این انتخابات تا قبل از انتخابات متمرکز وزارت خواهیم داشت.
برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم در نیمه اول اردیبهشت
شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۷ |
کد خبر : ۷۳۱۴ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دکتر غلامرضا غفاری ، با تاکید بر اینکه برگزاری هرچه بهتر این انتخابات نیازمند اندیشیدن تمهیداتی از سوی مسئولان پیام نور است، اظهار کرد: از مسئولان دانشگاه پیام نور خواسته شده است که هرچه زودتر برای برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات این دانشگاه اقدام کنند تا مدیران مسئول نشریات بتوانند در انتخابات وزارت علوم حضور داشته باشند.

غفاری در رابطه با تاریخ احتمالی برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه پیام نور که از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه سال جاری است، تصریح کرد: مسئولان پیام نور به دنبال انتخاب بهترین زمان و مکان برای برگزاری انتخابات هستند اما باید قبول داشته باشیم که هیچگاه نمی‌توان زمان و مکانی را اعلام کرد که هیچ شخصی مشکلی نداشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد: احتمال جابجایی زمان انتخابات وزارت علوم نیز وجود دارد اما هنوز خبری مبنی بر زمان دقیق برگزاری و یا تغییر زمان برگزاری وجود ندارد و باید بررسی‌های دقیق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از قوانین در آئین نامه نشریات با شرایط دانشگاه‌های پیام نور مطابقت ندارد، بیان کرد: دانشگاه پیام نور حدود ۴۰۰ واحد دانشگاهی دارد و این مسئله یکی از مشکلاتی است که دانشگاه پیام نور برای برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دارد.

غفاری عنوان کرد: هرچند برگزاری انتخابات الکترونیکی برای دانشگاه پیام نور را قبول نداریم اما مقرر شده است که امسال انتخابات این دانشگاه به صورت حضوری و در سال آینده به صورت الکترونیکی برگزار شود.

وی در رابطه با سهمیه حضور مدیران مسئول نشریات دانشگاه پیام نور در انتخابات متمرکز وزارت علوم، تاکید کرد: کاهش سهمیه دانشگاه پیام نور در انتخابات سال گذشته وزارت علوم، عدم رعایت برخی از قوانین آئین نامه نشریات بوده است که اگر در سال جاری قوانین برگزاری این انتخابات از سوی دانشگاه پیام نور انجام شود، کاهش سهمیهای در انتخابات وزارت علوم نخواهیم داشت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید