امروز : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹
با حکم مدير كل هنرهای نمایشی

فاتح باد پروا، دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شد

با حکم مدير كل هنرهای نمایشی، سیدفاتح باد پروا به عنوان دبیر چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب شد.
فاتح باد پروا، دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۹ |
کد خبر : ۷۱۸۵ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با انتصاب شهرام کرمی، سیدفاتح بادپروا به عنوان دبیر چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شد.

در بخشی از متن حکم ایشان آمده است: «از ميان گونه‌هاى متنوع هنر تئاتر، شايد بتوان تئاتر خيابانى و بيرونى را عمومى‌ترين شكل اجراى نمايش و سهل‌ترين راه ارتباط با مخاطب برشمرد.

گونه‌اى كه در وراى اين دسترسى آسان و ظاهر بى‌تكلف حائز ساحت خطير و پراهميتى است كه گام نهادن در اين وادى را مستلزم تسلط به دانش، بينش و خلاقيتى ويژه مى‌كند.

جشنواره تئاتر خيابانى به دوران بلوغ و ثمربخشى خود بر دامان مهربان و پربركت كردستان و مريوان هنرپرور مى‌رسد و شايسته است اين سرمايه سترگ به يارى تمام هنرمندان شريف تئاتر و مسولان هنردوست كردستان و به همت و همراهى شهروندان شرافتمند و مهرپيشه مريوان به نيكوترين شمايل به جهان هنر نمايانده شود.

نظر به تجربه، تخصص، تعهد و دغدغه شما و به پيشنهاد مدير كل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامى كردستان به عنوان «دبير چهاردهمين جشنواره بين‌المللى تئاتر خيابانى مريوان» منصوب مى‌شوید.»

سیدفاتح بادپروا کارگردان، پژوهشگر و بازیگر تئاتر اهل مریوان، از بنیان‌گذاران جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به شمار می‌رود. دبیر دوازدهمین دوره این جشنواره، دبیر اجرایی دوره‌های قبل جشنواره  بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان بخشی از مسئولیت‌های او بوده است. این هنرمند کردستان در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز با نمایش «دختر سطلی» حضور داشت.  

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید