امروز : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲

آوازی دیگر از زنان سرزمین مان در جشنواره تاتر فجر شنیده می شود

نمایش «ناگهان همه برمی خیزند به آوازی دیگر!» به کارگردانی «سعیده آجربندیان» دوم اسفندماه 97 در بخش یک مسابقه تئاتر ایران سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه می‌رود.
آوازی دیگر از زنان سرزمین مان در جشنواره تاتر فجر شنیده می شود
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۳:۱۳ |
کد خبر : ۶۹۵۶ |
علمی و فرهنگی

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر، نمایش «ناگهان همه برمی خیزند به آوازی دیگر!» که سال گذشته اجراهای موفقی را در تماشاخانه ارغنون تهران به روی صحنه برد، امسال با چینش جدید تیم بازیگران خود در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش یک مسابقه تئاتر ایران حضور خواهد داشت.

این نمایش که نویسنده و کارگردان آن زن است نگاهی ژرف به دغدغه های زنان ایرانی در مواجهه با عشق، جنگ، جبر و اختیار و مناسبات اجتماعی دارد. آنطور که کارگردان نمایش در معرفی اثر می گوید، این درام اجتماعی روایت پیرزنی است که سالها در حمامی سکنی گزیده و با ورود مردی با صورتی سوخته به این حمام، داستان زندگی اش با قصه مرد تازه وارد در هم می آمیزد.

آجربندیان، کارگردان نمایش درخصوص تغییرات صورت گرفته در چینش بازیگران و میزانسن های نمایش می گوید: پس از یک دوره اجرا در بهمن ماه 96 و استقبال خوب تماشاگران تصمیم گرفتیم دور جدید اجراهای خود را با کست جدید آغاز کرده و براساس بازخورد تماشاگران و نظرات اساتید تئاتر و منتقدان، تغییراتی را در اجرای تازه خود اعمال کنیم.

نمایش «ناگهان همه برمی خیزند به آوازی دیگر!» به قلم کارگردان نمایش نگاشته شده و مریم معینی، پیام امیرعبداللهیان، مریم آشوری،‌ پوریا عنایی، و سپیده معصومی نسب بازیگران نمایش هستند.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به محمد ابوطالبی. منیره توزنده در کارگردانی، عبد آتشانی آهنگساز، سینا ییلاق بیگی طراح صحنه، کیوان ضیائپور ساخت دکور، رضا خضرایی طراح نور، مریم معینی طراح لباس، بهاره اسدی طراح گریم، فاطمه حسین خانی و لیلا مهدی پور اجرای گریم، سمیه گلباز طراح عروسک، مهدی طالقانی طراح پوستر و بروشور، مونا صدر فریدپور عکاس و مهدیه سادات شاهمرادی مدیر روابط عمومی اشاره کرد.

طبق برنامه اعلام شده از سوی جشنواره تئاتر فجر، نمایش «ناگهان همه برمی خیزندبه آوازی دیگر!» روز پنج شنبه دوم اسفند ماه در دو سانس 17 و 19 در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید