امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴
دبیر سی و هفتمین جشنواره‌ی تئاتر فجر:

۹۵ درصد آثار رسیده به جشنواره‌ی تئاتر فجر برایند اجرای عموم نمایش‌ها در کشور است

نادر برهانی مرند در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی تئاتر فجر استانی چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۵ درصد آثار رسیده به جشنواره‌ی تئاتر فجر برآیند اجرای عموم نمایشها در کشور است. آن چیزی که در جشنواره‌ی امسال شاهد آن هستیم در جاهای دیگر و با مکانیز دیگر تولید شده و اجرا رفته است.
 95 درصد آثار رسیده به جشنواره‌ی تئاتر فجر برایند اجرای عموم نمایش‌ها در کشور است
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۶ |
کد خبر : ۶۷۶۱ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر، دبیر این جشنواره ضمن تشکر از مسئولین استانی و انجمن نمایش استان برای برگزاری جشنواره‌ی تئاتر فجراستانی افزود: جشنواره‌ی سی و هفتم گفتمانش مرور محور است و این نتیجه‌ی سی و هفت دوره برگزاری این جشنواره است.

برهانی مرند گفت: در برخی شهرها از تئاتر به درستی حمایت می شود و باعث تولید اثر شده و در برخی شهر ها هنوز حمایت درستی از نمایش نمی شود و هنرمندان این شهر ها به سختی می توانند نمایش تولید کنند.
دبیر جشنواره‌ی تئاتر فجر افزود: ما در جشنواره‌ی سی و هفتم به این نتیجه رسیدم که انتخاب‌گرهای خوب و میزبان خوبی باشیم و تمام تلاشمان را کرده ایم که این کار را انجام دهیم.

به گفته‌ی وی بعد از سی و هفت دوره‌، این جشنواره داری یک آیین نامه شده و باعث این شده که اگر مدیری دیگر آمد نتواند ساختار کلی این جشنواره را تغییر دهد. 

برهانی مرند در جواب یکی از مخاطبین برای ضعیف بودن آثار جشنواره فجر استانی گفت:  درباره‌ی فجر استانی شاید بنده اعتقاد نداشته باشم که همه آن 14 اثر برای اجرا در استان باشد، ممکن است این 14 اثر کیفیت خوبی نداشته باشند و باید فقط همان 4 اثر اول به روی صحنه برود اما برای حمایت از آن آیین نامه‌ی کلی شاید دست ما بسته باشد.برخی از ساختارهای جشنواره‌ی فجر باید دگرگون شود و باید بازنگری در مورد آنها شود از جمله جشنواره های تئاتر استانی که در پایان دبیری بنده تمام این اشکالات و کمبودهای جشنواره را به جناب آقای کرمی ارائه خواهم داد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید