امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۸

واکنش رئیس اتحادیه ناشران به انصراف ۷ نامزد انتخابات

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران به انصراف هفت نامزد انتخابات چهاردهمین دوره این اتحادیه واکنش نشان داد.
واکنش رئیس اتحادیه ناشران به انصراف ۷ نامزد انتخابات
شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۳:۰۹ |
کد خبر : ۶۶۸۱ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، چند روز پیش هفت نامزد انتخابات اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران (یحیی دهقانی، محمدرضا توکل صدیقی، فتح‌الله فروغی، مسعود پایدار، سیدعباس حسینی‌نیک، عبدالعظیم فریدون و فرهاد تیمورزاده) در اعتراض به آن‌چه «حق وتو تصمیمات هیأت‌مدیره اتحادیه از سوی رئیس هیأت‌مدیره» عنوان کردند، از چهاردهمین انتخابات این اتحادیه انصراف دادند.

در متنی که با امضای محمود آموزگار، مهدی فخری‌زاده و هومان حسن‌پور تنظیم شده آمده است:

«اعضای محترم اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران

سیزدهمین دوره هیئت‌مدیره اتحادیه در ۹۷/۰۸/۰۵ خاتمه یافته و هیئت اجرایی روز یکشنبه هفتم بهمن‌ماه سال جاری را زمان انتخابات چهاردهمین دوره تعیین کرده است. اعلام نامزدی عده بیشتری در قیاس با دوره‌های گذشته و تایید آن توسط مراجع ذی‌صلاح حاکی از علاقه‌مندی اعضای صنف به مشارکت بیشتر در امور صنفی و نوید برگزاری انتخاباتی پرشور است.
در این میان آن‌چه مسبوق به سابقه است و طبیعی به نظر می‌رسد انصراف برخی نامزدها است. اما انصراف گروهی و ترک صحنه رقابت انتخاباتی ظاهراً سابقه‌ای در تاریخ انتخابات اتحادیه نداشته است. اخیراً گروه هفت‌نفره که پنج تن از ایشان مسئولیت عضویت هیئت‌مدیره و بازرس دوره فعلی را به عهده دارند، مدعی انصراف از نامزدی شده و در ادامه برخوردهای غیرمنصفانه و تبلیغاتی خود ضمن آن‌که کلیه امور مثبت انجام‌شده در این دوره را به حساب خود منظور کرده‌اند تمام کاستی‌ها را نیز متوجه اقلیت سه‌نفره هیئت مدیره دانسته‌اند، حال آن‌که هیچ‌یک از ایشان مسئولیت اجرایی مستقیم در اداره امور اتحادیه نداشته‌اند.

بیانیه صادره نادرست، موهن و بعضاً دارای مصادیق مجرمانه است و اقتضا دارد که در زمان لازم به همه موارد آن پاسخ داده شود. ولی با توجه به شرایط حساس کنونی و اهمیت انتخابات پیش رو در برخورد با مشکلات صنفی همان‌گونه که علی‌رغم همه سنگ‌اندازی‌ها در دو سال گذشته مانع توقف امور اجرایی اتحادیه شدیم، بر خود واجب می‌دانیم که از حواشی پرهیز کرده و برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری را وجهه همت خود قرار دهیم. حضور اعضای آگاه و شریف صنف در پای صندوق رای پاسخ نهایی به تمام ادعاهاست.

محمود آموزگار، مهدی فخری‌زاده، هومان حسن‌پور»

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید