امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳

برگزاری دور دوم انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات در یازدهم آذر

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از برگزاری مرحله دوم هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسؤول در هیات نظارت بر مطبوعات در روز یازدهم آذر خبر داد و اعلام کرد که نتایج انتخابات بلافاصله پس از اتمام زمان رای‌دهی و تایید هیات ۳نفره ناظر بر انتخابات اعلام می‌شود.
برگزاری دور دوم انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات در یازدهم آذر
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۳:۰۴ |
کد خبر : ۶۴۵۹ |
علمی و فرهنگی
 

 به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، سیدعلاءالدین ظهوریان گفت: با توجه ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات و با عنایت به اینکه در مرحله اول، نصاب اکثریت مطلق برای هیچ یک از نامزدها به دست نیامد، انتخابات در مرحله دوم برگزار و نامزد منتخب با کسب اکثریت آرا انتخاب خواهد شد.

 او با بیان اینکه تمامی ۳۴۱۵ نفر از مدیران مسؤول واجد شرایط رای‌دهی در مرحله نخست، در این مرحله نیز واجد شرایط شرکت هستند، اظهار کرد: مطابق تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مدیران مسؤولی که پروانه انتشار رسانه آن‌ها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (۱۶) قانون مطبوعات توسط هیئت نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و  رسانه آن‌ها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می‌­توانند در انتخابات شرکت کنند.
 

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به اینکه مدیران مسؤول واجد شرایط برای شرکت در انتخابات از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۸ روز ۱۱آذر فرصت دارند با مراجعه به سامانه جامع رسانه‌های کشور نامزد مورد نظر خود را از میان نامزدهای نهایی برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب کنند، خاطرنشان کرد: نتایج انتخابات بلافاصله پس از اتمام زمان رای‌دهی و تایید هیات ۳نفره ناظر بر انتخابات اعلام می شود.

او اضافه کرد: مطابق دستورالعمل اجرایی انتخابات، نامزدهای محترم در صورت تمایل به انصراف صرفا می‌توانند از طریق «سامانه جامع رسانه‌های کشور» اقدام کنند و تا یک ساعت قبل از شروع انتخابات (ساعت ۹ صبح یکشنبه ۱۱آذر) فرصت دارند با استفاده از حساب کاربری خود و به صورت الکترونیک، انصراف خود را از نامزدی اعلام کنند.
 ظهوریان در تشریح تمهیدات امنیتی این دوره از انتخابات از حضور نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، همچنین پلیس «فتا» در ستاد انتخابات برای افزایش ضریب امنیت انتخابات خبر داد و افزود: با هدف نظارت بر حسن انجام انتخابات هیات ویژه‌ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور با حضور در ستاد انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات بر روند برگزاری انتخابات نظارت می‌کند.

بنا بر اعلام دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها، پیشتاز نتیجه دور اول این انتخابات که با مشارکت ۱۷۱۳ نفر از مدیران مسوول واجد شرایط به میزبانی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد در روز ۲۷ آبان ماه برگزار شد، حسین انتظامی بوده است. 

بر اساس نتایج شمارش آرا، حسین انتظامی مدیرمسوول نشریه «فارغ التحصیلان» با کسب ۸۵۲ رأی در انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات بیشترین رأی را از آن خود کرد، اما برای منتخب شدن نهایی به ۵ رأی دیگر نیاز داشت.

بعد از انتظامی، مهدی رحمانیان (مدیر مسوول روزنامه «شرق») با کسب ۲۲۲ رای دوم و میلاد زارعی با ۵۲ رای سوم شدند.

 فهرست اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات در سامانه جامع رسانه‌های کشور منتشرشده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید