امروز : پنج شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۵

هفدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، در آبان ماه برگزار می‌شود.

انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت برگزار می‌شود
هفدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، در آبان ماه برگزار می‌شود.
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۳:۳۸ |
کد خبر : ۶۱۶۴ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید علاءالدین ظهوریان ـ دبیر هیات نظارت بر مطبوعات ـ ضمن اعلام این خبر گفت: طبق تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آنها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (۱۶) قانون مطبوعات توسط هیات نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آنها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: شرط ثبت‌نام برای مدیران مسوول نشریات مکتوب، انتشار منظم یعنی بیش از ۵۰ درصد و برای مدیران مسوول خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، فعالیت مستمر آن رسانه در طول یک سال اخیر است.

ظهوریان افزود: در اجرای تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون مطبوعات از مدیران مسوول محترم تمامی رسانه‌های کشور (مکتوب و برخط) دعوت می‌شود در صورتی که نامزد نمایندگی برای این دوره هیأت نظارت هستند تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۱۰مهر ۹۷ با نام کاربری و رمز عبور خود به سامانه جامع رسانه‌های کشور مراجعه کرده و نسبت به ثبت درخواست نامزدی و درج خلاصه‌ای از سوابق مطبوعاتی و اجرایی خود اقدام کنند.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرد: بر اساس فراخوانی که از سوم مهر به صورت درج آگهی در روزنامه‌های سراسری منتشر شده و همچنین در اختیار مدیران کل ارشاد استان‌ها برای اطلاع‌رسانی قرار گرفته، آخرین مهلت ثبت نام و اعلام نامزدی مدیران محترم مسوول صرفا تا پایان وقت اداری سه شنبه ۱۰مهر بوده و قابل تمدید نیست.

ظهوریان ابراز امیدواری کرد با مشارکت فعال مدیران مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور باشیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید